T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Halk Eğitim Merkezi

Haberler

Eyl

 

Yüz yüze eğitime başladığımız Okul Öncesi Sınıflarımızda ilk dersimize Şb.Müdürümüz Kadir Yılkılmaz'da katıldı.

Ayrıca Çifte havuzlar kurs merkezindeki atölyeleri ziyaretinden. 

Eyl

Sn Velilerimiz. 

21 Eylül Pazartesi günü Okul Öncesi Eğitimimiz başlıyor.

*İsteyen velilerimiz çocuklarını okula gönderecek.

*Dersler Saat 9.00  - 12.30 arası okacak. 

*Toplam 30 ar dakikadan 5 ders yapılacak. 

*Çocuklar Bu Haftada 1 gün okula gelecek,

*Daha sonraki haftalarda 2 şer gün okula gelecek.

*Okulda çocuklara Yiyecek verilmeyecek.

*Bina içine hiç bir veli alınmayacak.

Bilginize

Eyl

30 Saatlik Kursumuzda Servis araçlarında görev yapacak Vatandaşlarımıza yönetmelik esaslarına göre bilgilendirme yapılmaktadır. https://t.co/zSJsZk1IqD

Eyl

Eyl

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi olarak 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 2. döneminde, Kurumumuz sistemine düşen 976 adet Açık Lise Diploması, imzalanarak dağıtıma hazır hale gelmiştir.

Bursa ilimizde Açık Lise Diplomalarını verecek kurumlar, Osmangazi Halk Eğitimi ve İnegöl Halk Eğitimi Merkezleri koordinatör olarak belirlenmiştir. 

Kişinin sistem üzerinde kendi durumunu sorgulayarak belgesini nereden alacağını öğrenmeli.

Açık Lise Diplomaları, Muradiye Merkez binamızda imza karşılığında velilecek olup ilgili vatandaşlarımıza duyurulur. 

Eyl

EBA DESTEK NOKTALARIMIZ. 

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi olarak Kovid-19 salgını sürecinde, 16 Mart 2020 tarihinden bu tarafa 50 bin civarında maske dikerek, sığınmacılara yönelik Kültürümüze Entegrasyon faaliyetlerini fasılalı olarak da olsa sürdürerek kamu yararına faaliyette bulunmuştur.

Bu gün ise, Merkez Muradiye binamızda kurulan ve Çifte Havuzlar şubemizde kurulma aşamasında olan EBA destek noktaları ile Uzaktan Eğitime katılma imkanı olmayan öğrencilerimizin kullanımına sunduk.

#BurasıBizde 

Eyl

Sevgili Mezun öğrenciler!

Sizlere yönelik Muradiye Merkez Binamızda Sayısal ve Eşit Ağırlık Alanında Destekleme ve Yetiştirme Kursumuzu açtık.

-Tam donanımlı sınıflarımız,

-Alanında yetkin öğretmenlerimiz,

-Görsel ve basılı zengin içerikli meteryaller ile sizleri bekliyoruz...

Cuma günleri akşam saat 17.00 - 21.00 arası, 

Cumartesi ve Pazar günleri saat 09.00 - 16.00 arası kurslarımız devam etmektedir. 

 Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz genç dimağların eğitim kariyeri hedeflerine ulaşabilmekerinde Osmangazi Halk Eğitimi olarak bizim de katkımızın olması milli bir sorumluluktur.  

Eyl

Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştır. Başvuru öncesi okullarımız tarafından "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu" içerisinde belirtilen tüm faaliyetlerin, eylem  planlarının, talimatların, eğitimlerin vb. işlemlerin tam olarak yerine getirilmesi, soru listesinde belirtilen şartların tamamlanmış olması gerekmektedir. Başvuru sonrasında, Bakanlığımız ve TSE işbirliğinde oluşturulan eğitim programları ile yetkilendirilen Tetkik Görevlileri tarafından bu okullar yerinde denetlenip kontrol ve belgelendirmesi yapılacaktır.

Eyl

 

Halk Eğitim Merkezi olarak her yıl 2 bin 500 den fazla kurs açarak, ortalama 60 binin üzerinde kursiyere 6 yüzün üzerinde farklı alanda kurs açıldı. Bu kursların en önemlileri de Aile Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı merkezlerde, dezavantajlı kadınlarımıza yönelik açtığımız kurslardır.

El Sanatlarından resime, müzikten ipek koza işlemesine, okuma yazmadan işaret dili ve diksiyon kurslarına pek çok alanda kadınlarımıza yönelik beceri geliştirici, kişel gelişime katkı sunan kurslarımız aktif dönemde sürdürülmektedir.

Bu kurs merkezlerimiz den Müdürlüğümüzü ziyarete gelen, yönetici ve usta öğreticilerimize öz verili çalışmaları nedeni ile biz de kendilerine teşekkür ediyoruz.

Eyl

 Milli Eğitim Bakanlığımızın Yürüttüğü Birleşmiş Milletler destekli UNHCR projesi kapsamında açılan Tesktil Ve Aşçılık Atölyelerimizde eğitimler başladı. Çifte Havuzlar Kurs Merkezinde 2 si tekstil 1 aşçılık olmak üzere 3 atölyemiz İlçe Müdürümüz Gürhan ÇOKGEZER ve Şb Müdürümüz Mustafa BALTACI'nın katılımı ile açıldı.

Yüzde beş oranında Türk katılımcının olduğu kurslar, sığınmacılara yönelik olarak 4 er aylık bölümler halinde eğitim verilecek. Her atölyede eğitim alacak azami 12 kursiyer eğitimleri sonunda istihdama yönelik nitelikli mesleğe kavuşmuş olacaklardır.

Eyl

 


Nevzat Gültekin...

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün gülen yüzlü Şb Müdürümüz...

Hayat Boyu Öğrenme bölümünden sorumlu olarak Bursa Halk Eğitimi Kurumlarının ve Olgunlaşma Enstitüsünün yaptığı fevkalade çalışmalara öncülük etmiştir.

Şb. Müdürümüz Nevzat Gültekin, bey efendiliği ve âlicenaplığı ile adeta bir aile büyüğü misyonuyla bizlere ilham kaynağı olmuştur. 

Kurumumuzu ziyaret ederek vedalaştığımız Şb. Müdürümüze 

emeklilik hayatının huzurlu ve mutlu geçmesini diliyoruz...

Eyl


İnsana yönelik  ilk emrin "Oku" olduğunu hemen herkes bilir. Okuyan insan kendini bilir, kendini bilen insan insanlığa faydalı işler yapar.

Kurumumuzda yardımcı hizmetler sınıfında ücretli olarak çalışan üç erkek çocuk annesi Döne Koçak Hanım; gündelik iş yoğunluğuna, evde anneliğin verdiği sorumluluğa rağmen, küçük yaştan beri isteyip te tamamlayamadığı orta okul eğitimini bu gün itibari ile tamamlayarak "Açık Ortaokul" dan mezunu oldu. Döne Hanım'ın bu azimli davranışı, genç kuşaklara ilham olacaktır diye ümit ediyoruz.

Kendisini tebrik ediyor, başlayacağı lise eğitiminde başarılar diliyoruz...

Ağu

Türk tarihi şanlı zaferlerle dolu.

30 Ağustos bu zaferlerin taçlandığı gün... 

Aziz Milletimizin 98 yıl önce bu gün, Dünya tarihine yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından biri...

Tarihin her döneminde milletçe bir ve beraber olmanın en büyük örneğini 18 devlet kurarak göstermiş necip milletimiz, içinde bulunduğumuz şuanki süreçte de hasımlarına diz çöktürecek dirayette ve güçtedir.

Merhum Mehmet Akif'in dediği gibi

"Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır." 

Atalarımızın bize emanet bıraktığı bu vatanı geleceğe daha güçlü daha müreffeh  taşımak için var gücümüzle çalışacağımıza inancımız tamdır.

Türk Ordusunun Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ağu

Bursa İlimize bağlı 17 ilçenin Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sn. Nevzat GÜLTEKİN'in başkanlığında Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi'nde toplandı. 

Toplantıda 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı'nda gerçekleştirilecek olan kurs faaliyetleri görüşüldü.

Kursların 31 Ağustos 2020 tarihinde yeterli sayıda talep ve katılımcı olması halinde kadrolu öğretmenlere açılacağını, usta öğreticilerin açacağı kursların ise; Eylül ayı içinde Halk Eğitimi Merkezlerinde müracaatlarının alınacağını, yönetmelik hükümlerine göre değerlendirme yapıldıktan sonra Ekim ayının ilk haftasında başlatılacağı belirtildi.

Bilgi ve uygulama paylaşımını her zaman ekip ruhu ile çalışmalarına yansıtan Bursa HEM müdürlerinin, Covid-19 salgını sürecinde de merkez atölyelerinde hatta ev ortamlarında kadrolu öğretmenleri ile usta öğreticileri ile sağlık ekipmanları ürettikleri ve bunu da, bedelsiz olarak vatandaşlarımızla kamu kurum ve kuruluşları ile paylaştıkları belirtildi. 

Toplantıda ayrıca Halk Eğitimi Müdürleri olarak; uzun yıllar Türk Milli Eğitimine hizmet eden İl Milli Eğitim Şb Müdürümüz Sn. Nevzat GÜLTEKİN'in Eylül ayında emekli olacağından dolayı kendisine şükranlarımızı sunduk.

Ağu

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Olarak; Hijyen ve Sağlık Standartları da Gözönünde Bulundurularak, Tüm Birimlerimiz, Eğitim--Öğretim ve Kurs Faaliyetlerine Hazır Hale Getirilmiştir.

Vatandaşlarımızı Gönül Rahatlığı İle Kurslarımıza Bekliyoruz.

Kurs faaliyetlerimiz devam etmektedir. Kursiyerlerimizin zorunlu olarak maskelerini takarak girdikleri derslik ve atölyelerimiz hijyen ve sağlık standartlarına uygun hale getirilmiştir...

Vatandaşlarımıza saygı ile duyurulur.