T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Halk Eğitim Merkezi

Haberler

Ekm

Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Hasan Hüseyin ERDÖNMEZ ve çalışma ekibi, Kurumumuzu ziyaret ederek eğitim alanında ortaklaşa yapılabilecek faaliyetler üzerine Kurum Müdürümüz Mehmet KÖSE ile istişarelerde bulundu. Bu kapsamda Demirkapı Mahallesinde bulunan kullanıma hazır Belediyeye ait binanın, okul öncesi eğitim faaliyetlerinde kullanılması yönünde fikir birliğine varıldı.

Ekm

  Ülkemizin Güney sınırında yıllardır oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve Suriye'nin Kuzeyinde güvenli bölge oluşturmak için Ülkemiz Türkiye, Barış Pınarı Harekatını başlattı. Bölgeye barış ve huzuru getirmek, Suriyeli Mültecilerin yaşadığı dramı bitirip evlerine dönmelerini sağlamak, Ülkemizin harekattaki en önemli amacı. Bölgesinde belirleyici güç olan Devletimizin yöneticilerine ve Kahraman Ordumuza güvenimiz ve desteğimiz tamdır.

Ekm

Coşkunöz Eğitim Vakfı kurulduğu 1988 yılından itibaren mesleki eğitimde yaşanan değişimleri yakından takip etmiş "Meslek Edindirme Programı", Bursa Coşkunöz Eğitim Vakfı'nın ilk ve en önemli projesi olmuş. Bu programla yüzlerce öğrenci mezun olarak birçoğu çeşitli sanayi kuruluşlarında istihdam olanağı bulmuştur.

Coskunöz Eğitim Vakfı Müdürü Sn.Azize Gökmen Hanım  ve eğitim sorumlusu Utku Bey ile Mesleki Teknik Eğitim Merkezi Md Bş Yardımcısı Vedat Kısa Merkezimizi ziyaret ederek Kurum Müdürümüz Mehmet KÖSE ile; vatandaşlarımıza daha iyi ve kaliteli, çağa uygun, istihdama yönelik eğitimler verilmesi konusunda istişarelerde bulunuldu.

Ekm

 Öğretmenlerimizin emeğiyle kursiyerlerimiz  etkin bir şekilde faaliyetlere katılım göstermektedirler. Çiftehavuzlar ve İstiklal Kurs Merkezlerimizde El Sanatları ve Müzik alanındaki kurslarımıza yoğun ilgi var.

Ekm

Çocuk Destek Eğitim Merkezi (ÇODEM) Müdürü Sn. Nazım KOTAN Kurumumuzu Ziyaret ederek, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında merkezlerinde açmayı planladıkları kurslar üzerinde müzakerelerde bulunuldu.

Ekm

Çevreyi tanıma, dışarıda özgüveni geliştirme, hayvan sevgisini geliştirme, grupla ortaklaşa etkinlikte bulunma yeteneklerini geliştirme kapsamında İstiklal Anasınıfı Öğrencilerimiz bugün hayvanat bahçesini öğretmenleri nezaretinde gezdiler.

Ekm

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi olarak; başta 900 bine yaklaşan nufusuyla Osmangazi İlçemizin yanı sıra diğer ilçelere hizmet vermekte olan Merkezi'mize zamam zaman vatandaşlarımız telefonla ulaşmakta sıkıntı çekmektedirler. İnternet ortamında sanal santral iletişim ağı ile vatandaşlarımıza daha etkin ve daha çakuk hizmet verebileceğimiz, merkezimizi arayan her vatandaşımızın anında istediği bilgiye sesli olarak ulaşabileceği iletişim ağını kurmaya başladık. Bir hafta içinde hizmete girecek olan sistemmizin şimdiden hayırlı ol masını diliyoruz.

Ekm

Mezunlara Yönelik üniversiteye hazırlık DYK  Kurslarımız Muradiye Merkez Binamızda başlamıştır.

Ekm

Osmangazi Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Sn. Kenan KIR ile Kurum Müdürümüz Mehmet KÖSE kurs  faaliyetleri üzerine Kurumumuzda bir dizi görüşme gerçekleştirildi. Görüşmede; Osmangazi Belediyesi'nin kurs merkezleri, usta öğreticiler ve planlanan kurs faaliyetleri üzerine değerlendirilmelerde bulunuldu.

Eyl

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Usta Öğretici müracaatlarını Değerlendirme Komisyonu Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şb. Müdürümüz Sn. Sedat Cumali KOCA başkanlığında Kurum Müdürümüz Mehmet KÖSE, Turizm Otelcilik MTAL müdürü Yusuf AY'ın katılımı ile kurumumuzda toplandı. Komisyon, Osmangazi Halk Eğitimi Merkezimize yapılan müracaatların değerlendirilme sonuçlarını kontrol etti. Yapılan çalışmanın, Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği'nin 26. Maddesine uygun olduğu tespit edilerek mülki amirin onaya sunulması kararlaştırıldı.

Eyl

Toplumumuzda; insanlarımız arasında kaynaşmayı, bir ve bütün olmayı pekiştiren çok anlamlı değerlerimiz vardır, Milli ve Dini Bayramlarımız, mübarek gün ve gecelerimiz gibi... İçinde bulunduğumuz Hicri Muharrem Ayı da böylesi günlerden biri. Asırlardır toplumumuzda Aşure günü/aşure ayı olarak da anlamlandırılan bu ayda biz de Kurumumuzda personelimiz ve kursiyerlerimize bu güzel anlamlı değerimizi   Aşure dağıtarak Birkez daha yaşamış ve yaşatmış olduk.

Eyl

 Direksiyon Usta Öğreticiliği Kursumuza  ve Usta Öğretici Oryantosyon Kursumuza Yoğun İlgi. Bu kurslarda kursun içeriğine yönelik zorunlu teorik bilgilerin yanı sıra kursiyerlerimize; insanlarla iletişim, çevreye duyarlılık bilinci, insana ve emeğe saygı, değerler ve toplumsal yaşam kurallarına uyma konularında da eğitimler verilmektedir. Kurslar Muradiye Merkez Binamızda alanında uzman öğretmenlerimizce verilmektedir. Kurslarımıza Osmangazi ilçemiz başta olmak üzere, Bursamızın tüm ilçelerinden katılım sağlanmaktadır. Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi olarak, 15 Ekim 2019 tarihinden itibaren  3 binin üzerindeki kurs modülünden talep olan kurslarımızı açmaya, vatandaşlarımıza bu alanda hizmet sunmaya devam edilecektir.

Eyl

 Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Bursa İl Müdürlüğü ile Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında Halk Eğitimi Merkezi Üzerinden açılacak Okul Öncesi Eğitimine Destek Protokolü İmzalandı. Protokole Tarım İl Müdürü Sn. Hamit AYGÜL, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Gürhan ÇOKGEZER imza koydu. Bursa'mıza hayırlı olsun.

Eyl

 Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Sn Mehmet KÖSE, Çocuk Destek Eğitimi (ÇODEM) Merkezi'ne bu gün ziyarette bulundu. Açıldığı 2011 yılından buyana başarılı çalışmalar yürütmekte olan ÇODEM, Bursa Merkez ve diğer illerimizde gelen ÖZEL öğrencilerimize hizmet vermektedir. Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi olarak Usta Öğreticilerimizin gözetiminde bu merkezde bulunan 13-18 yaş arası kız öğrencilerimiz el sanatları, müzik, resim, kuaförlük gibi beceri alanlarında eğitim alarak toplumsal yaşama uyum sağlamada büyük başarı göstermekteler. Verilen eğitimlerle bu öğrencilerimizin kendilerine olan güveni gelişmekte, bir şeyler yapabilmenin mutluluğuna erişmekteler. Kurum Müdürü Sn Nazım Kotan'ın babacan yaklaşımı, bu öğrencilerimizi hayata daha sıkı bağlamda önemli rolü olduğu gerçeği de, öğrencilerimizin yüzlerinin gülüyor olmasıyla da yerinde görülmüştür.

Eyl

Özel Eğitim Sınıflarında Görev Alacaklara yönelik açılan Özel Eğitim Kurslarımız, Gıda İş Kolunda çalışanlara yönelik açılan Hijyen Kurslarımız yoğun ilgi görmekte... Bursa'mızın tüm ilçeleri başta olmak üzere komşu illerimiz ve diğer illerden de katılım olmaktadır. Yoğun talep olması nedeni ile bu kursların yanı sıra; kendini geliştirmek, üretmeye dönük faaliyette bulunmak isteyenler için alanında uzman Öğretmen ve Usta Öğreticilerimiz tarafından verilen Türk İşaret Dili Kursu, Girişimcilik Kursu, Servis Hostesliği Kursu, Trafik Eğitmenliği Kursu, MTSK Direksiyon Eğitmenliği Kursu, Emlak Danışmanlığı Kursu, Bilgisayar Kursu, El Sanatları, Müzik, Resim, Modelistlik-Stilstlik-Giyim gibi kurslar sürekli açılmaktadır. Bu tür kurslarımıza katılmak isteyen vatandaşlarımızın Muradiye'deki Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi'mize gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.