T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Halk Eğitim Merkezi

Bina Durumu

Özel İdareye ait olan Muradiye Lisesi sonraları Güzel Sanatlar Lisesi olarak kullanılmış olup; 2003 Ağustos itibariyle müdürlüğümüze tahsis edilmiştir.Üç kat olan bina 6 idari oda ve 9 derslikten oluşmaktadır.

Bugün binamızda bilgisayar, bilgisayarlı muhasebe, okuma-yazma, ahşap boyama, giyim, ev mefruşatı, İngilizce, Bartın işi(tel kırma), takı tasarımı, masör yetiştirme ve kalorifer ateşçiliği kursları devam etmektedir. 

Semt ve mahallelerde tahsis ve kendine ait 7 adet bina bulunmaktadır. Bunlar tahsis ve hizmete giriş sırasıyla;

İVAZPAŞA KONAĞI
Özel İdareye ait olan İvaz paşa konağı 1988 yılında Müdürlüğümüze tahsis edilmiştir. Uzun yıllar ilkokul olarak kullanılan bina, Doğan bey ilkokulunun yapımıyla uzun yıllar boş kalmış, 1988 yılında büyük onarımlardan geçirilerek kurs binası olarak kullanılır hale gelmiştir. 1996-97 öğretim yılında 3. defa büyük onarımdan geçirilerek doğalgaz ile ısıtılır hale getirilmiştir.

Bugün bu binada Ahşap Boyama, El Sanatları, Ev Aksesuarları, Giyim, Makine Nakışı, Süsleyici Desen Hazırlama ve Takı kursları devam etmektedir.

KOCANAİP
Özel İdareye ait olan bu bina 1991 yılında Müdürlüğümüze tahsis edilmiştir. Koruma derneği tarafından onarılan bina, 1991-1992 yılında derslik olarak hizmete sokuldu. 1992-1993 yılında 3 derslik daha eklenerek 5 derslikli hale getirilmiştir.

Bugün bu binada Ahşap Boyama, Bilgisayar, Bilgisayarlı Muhasebesi, El Sanatları, Ev Aksesuarları, Ev Mefruşatı Dikimi, Ev Tekstili Kılıf Dikimi, Ev Tekstili Örtü Dikimi, Ev tekstili Perde Dik., Giyim 1, İngilizce, Masör, Okuma-Yazma 2.Kademe., Süsleyici Desen Hazırlama, Takı Kursu devam etmektedir.

ELMASBAHÇELER KURS MERKEZİ
Eski Temizlik İşleri Müdürlüğü Osmangazi Belediye Başkanlığınca tadilat yapılarak Kültür merkezi olarak hizmete sokulmuştur. Müdürlüğümüz ve muhtarlık girişimiyle Müdürlüğümüze 3 derslikli bir bölüm tahsis edilmiştir. 1993-1994 öğretim yılında hizmete giren bina bu öğretim yılında koruma derneği tarafından büyük onarıma alınmıştır.

İSTİKLAL KURS MERKEZİ
Milli Emlak Müdürlüğüne ait olan arsa üzerine 1992 yılında koruma derneğimiz tarafından inşaatına başlanmış ve aynı yıl kaba inşaatı bitirilmiş Devlet tarafından sağlanan ödenek ile dernek imkanları birleştirilerek 3 katlı ve 20 bağımsız birimden oluşan bu bina 1995-1996 öğretim yılında hizmete sokulmuştur. Binamızda şu anda Ahşap Boyama, Aile Ve Çocuk Eğitimi, Anasınıfı, El Snt.Ev Aksesuar, Estetisyen, Ev Mef.Dik., Ev Tekstili Kılıf Dik., Ev Tekstili Örtü Dik, Fülüt, Giyim, Giyim 1, Kuaförlük, M.Nak, Modelistlik, Org, Stilistlik, Süs.Des.Haz., Takı kursları devam etmektedir.

İstiklal Kurs Merkezi için haritaya bakın.

ÇİFTEHAVUZLAR
Çiftehavuzlar mahallesinde hayırsever bir hanımın bağışladığı arsa üzerine 1993 yılında koruma derneğimizin katkılarıyla temeli atılan bina 1997-1998 yılında öğretime başlamıştır. Binamızda şu anda Anasınıfı, Giyim 1 ,Giyim 1, Makina Nak.1 ,Makina Nak.2, Ahşap Boyama, Aile Ve Çocuk Eğitimi, El Snt ve Ev Aksesuar, San.Mak., Süs.Des.Haz., Takı kursları devam etmektedir.

ATICILAR
Atıcılar muhtarlığı tarafından yapılan hizmet binasının üçüncü katında müdürlüğümüze tahsis edilen 120 metrekarelik salon koruma derneğimiz tarafından sıvası, pencere ve kapıları yapılmıştır.1997-1998 öğretim yılında hizmete girmiştir.

PINARBAŞI
Vakıflar bölge müdürlüğüne ait arsa üzerine kurulan dernek tarafından 3 katlı Kuran kursu binası yapıldı. Binanın birinci katı dernek tarafından Müdürlüğümüze bağışlandı.Kaba inşaat halinde teslim alınan bina koruma derneğimiz tarafından kullanılır hale getirildi ve doğalgaz ile ısınma sistemine geçildi. 90 metrekareden oluşan kurs merkezi çevre ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

KÜPLÜPINAR
Osmangazi Belediyesi Tarafından İnşa edilen bina iki katlıdır. Birinci katta muhtarlık ve Zabıta bulunmakta,ikinci kat Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne Kurs Merkezi olarak tahsis edilmiştir. 3 odadan oluşan kurs merkezi mahalle halkına halk eğitimi hizmeti götürmekte kolaylık sağlamaktadır. Binamızda şu anda Giyim 1 ,Giyim 2, Makina Nak.1 , Makina Nak2 kursu vardır.

KÜÇÜKBALIKLI
Mahalle muhtarı ile işbirliği yapılarak merkez camii avlusunda yapılan kurs merkezi 2 derslikli olup 120 metrekareden ibarettir. Halk Eğitimi hizmeti götürmede büyük kolaylık sağlamıştır.Bu binamızda şu anda Giyim, Makine Nakışı kursları vardır.

GÜLBAHÇE 
Osmangazi belediyesi tarafından inşa edilen 4 katlı hizmet binasının üçüncü katı müdürlüğümüze tahsis edilmiştir. 3 derslik ve 1 öğretmen odası, 2 WC'den oluşan kurs merkezi hizmet vermekte büyük kolaylık getirmiştir.

ALACAHIRKA
Osmangazi Belediyesi tarafından restore edilen kültür sitesinde 1 salon ve 1 oda müdürlüğümüze kurs için ayrılmıştır..

AKPINAR
Osmangazi belediyesi tarafından inşa edilen kültür sitesinin muhtarlığa tahsis edilen 4 odadan ikisi müdürlüğümüze kurs için ayrılmıştır.

Binamızda şu anda Giyim, Makine Nakışı kursları devam etmektedir.

ALAŞAR MAHALLESİ
Mahalle muhtarı ile işbirliği yapılarak bölgede istekli vatandaşlarımıza Giyim konusunda gerekli kurslar verilmektedir.

ALEMDAR MAHALLESİ
Mahalle muhtarı ile işbirliği yapılarak bölgede istekli vatandaşlarımıza Giyim konusunda gerekli kurslar verilmektedir.

ALİOSMAN SÖNMEZ ONKOLOJİ HASTAHANESİ
Hastane yönetiminin talebi doğrultusunda yöneticileri ile işbirliği yapılarak istekli vatandaşlarımıza El Sanatları konusunda gerekli kurslar verilmektedir.

AVDANCIK
Mahalle muhtarı ile işbirliği yapılarak Avdancuk'ta Makine Nakışları ile ilgili kurs düzenlenmiştir.

BAHAR MAHALLESİ
Mahalle muhtarı ile işbirliği yapılarak Makine Nakışları Ve Giyim ile ilgili kurs düzenlenmiştir.

Bahar mahallesi haritası için tıklayın

Diğer Kurs Yerlerimiz

 • DEMİRTAŞ BELDESİ
 • DOĞANEVLER MAH.
 • DÜRDANE KÖYÜ
 • EMEK BELDESİ
 • GEÇİT MAHALLESİ
 • GÜNDOĞDU KÖYÜ
 • HAMİTLER MAHALLESİ
 • HÜDAVENDİGAR MAHALLESİ
 • MÜRSELLER KÖYÜ
 • OVAAKÇA
 • PANAYIR MAHALLESİ
 • SEÇ KÖY
 • SEVGİ KÖYÜ TOPLUM MERKEZİ
 • SOĞANLI MAHALLESİ
 • YEREL GÜNDEM 21 ÇEKİRGE
 • YUNUSELİ MAHALLESİ

Yerleşim yerlerindeki yetkili kişilerce yapılan işbirliği sonucu merkezlerimiz bünyesinde olmak üzere, Makine Nakışı, Giyim, Ev Mefruşatı, judo, Aerobik, Halk oyunları gibi konularda vatandaşlarımıza kurs hizmeti götürülmektedir.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 01.03.2013 - Güncelleme: 01.10.2019 16:46 - Görüntülenme: 5014
  Beğen | 0  kişi beğendi