T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Halk Eğitim Merkezi

Haberler

May

Değerli Öğretmenlerimiz, Usta Öğreticilerimiz, Kursiyerlerimiz!

Ülkemizi de olumsuz etkileyen Kovid-19 Küresel Salgın sürecinde, Milletimize hizmet için, fedakarlıkta bulunarak öncelikle sağlık çalışanlarımızın kullanımı için maske üretiminde içtenlikle emek sarfettiniz. Bu gayretlerinizden dolayı sizlere en kalbi duylarımla teşekkür ediyorum.

İçinde bulunduğumuz bu süreçte yakınlarımızdan kısmen ayrılmış olsak da kutlamaya çalıştığımız Bayramlarımız, Milli Dayanışmamızın pekiştirilmesi için olmazsa olmazlarımızdır. Milli ve manevi değerlerimiz tarih boyunca Millet olma bilincimizin temeli olmuştur. 

Tüm sevdiklerinizle huzur içinde geçireceğiniz bir bayram olması dileğiyle, Ramazan Bayramınızı Kutluyorum. 

Mehmet KÖSE

May

Bursa Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ile, İl Milli Eğitim Şb Müdürümüz Sn. Nevzat Gültekin başkanlığında Kovid-19 sürecinde yapılan çalışmaların değerlendirildiği e- toplantıdan...

May

 Osmangazi Halk Eğitim Merkezi olarak Kovid- 19 salgını nedeni ile 20 Mart'tan itibaren dikmeye başladığımız ve ağırlıklı olarak sağlık kuruluşlarına ve kısmi kamu kurumlarına teslim ettiğimiz maske 20 bini buldu. Şu an 20 bin maske dikimi için yeni bir sipariş alındı. Tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak görev alan 26 öğretmen / usta öğreticilerimize teşekkür ediyoruz. Elbet bu günler de geçecek, geri dönüp baktığımızda gurur dıyacağımız bu faaliyetler anılarımız girmiş olacak...

Nis

         Geleceğimizin teminatı, milletçe övünç kaynağımız ve en kıymetli hazinemiz olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

Milli irademizin çelikleştiği bu anlamlı günün 100. yılında; olağanüstü günlerden geçtiğimiz bu dönemde evlerimizde aynı duyguları paylaşarak gerçekleştireceğimiz etkinliklerle, aslında birbirimize ne kadar yakın olduğumuzu bir kez daha göstermiş olacağız. Çocuklarımızın ruh dünyasına nakşettiğimiz milli sevinçler, onları Yerli ve Milli değerlerimizle bütünleştirecektir. Dünya üzerinde çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğini taşıyan bu anlamlı gün; Türkiye Cumhuriyeti'nin onların ufuklarında yükseleceğine olan inancın da bir ifadesidir.

            Bu duygu ve düşüncelerle, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşamamıza önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmetle ve minnetle yadediyorum.

Nis

Sınıflarımız miniklerimizin cıvıltılarıyla, gülen yüzleriyle dolacak. Atölyelerimiz, kurs merkezlerimiz kursiyerlerimizin şahaserleriyle yeniden canlanacak.

Sizleri özledik...

Nis

 

Anamız, bacımız, eşimiz dediğimiz başımızın tacı Türk Kadını; şanlı tarihimizin her döneminde devletiyle bütünleşmiş Milli Dayanışma'nın en önde gelenlerinden olmuştur. Bu gün de tüm Dünya'da etkisini ağır bir şekilde gösteren ve ülkemizi de etkileyen Kovid-19 salgını, her insanın sağlığını tehdit ettiği gibi sağlık çalışanlarımızı daha fazla etkilemektedir. Bu nedenle sağlık çalışanlarımıza destek olmak için gönüllü olarak bu güne kadar Muradiye Merkez binamızda yürüttüğümüz maske dikimine, Çiftehavuzlar Kurs Merkezi'mizi de faaliyete sokarak maske dikim kapasitemizi artırdık. Şimdiye kadar dikilen 10 bin civarında maske ilgili kuruluşlara teslim edilmiştir. Zor zamanımızda bu görevi gerçekleştiren öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerimize Kurum Müdürü olarak yürekten teşekkür ediyorum.

Nis

Öğretmenlerimizle, 2.dönem zorunlu ara tatil döneminde yapılan çalışmaların, telekonferans yoluyla değerlendirilmesi yapıldı. Kurum Müdürümüzün başkanlığında yapılan toplantıya, öğretmenlerimiz uzaktan erişim yoluyla katıldı. Toplantıda; Kovid-19 salgını nedeni ile tüm Dünya'da olduğu gibi ülkemizde de olağanüstü dönem yaşandığı, bu süreçte yetkili makamların talimatlarına uyulması gerektiği, kursiyer ve öğrencilerimizle çeşitli iletişim araçları ile bağlantının sürdürülmesi gerektiği, bakanlığımızın ve genel müdürlüğümüzün yapacağı açıklamaların takip edilmesi gerektiği belirtildi. 

Nis

Sağlık Kuruluşlarımıza destek sağlamak için yeniden "On Bin Maske" dikim çalışmamız başladı...

Nis

Bursa'mızın Fethinin 694. Yılı İlimize ve Aziz Milletimize Kutlu Olsun.

Nis

 

GİYİM KURSU ÖĞRENCİLERİMİZ EVDE KALDIKLARI DÖNEM DE ÖĞRETMENLERİYLE ONLİNE DERSLERİNE DEVAM EDİYORLAR..

ÖĞRETMENİMİZ @kevser_gzbl

#evdekal

Nis

 

Halk Eğitim Merkezimiz Muradiye Merkez binamızda öğretmen ve kursiyerlerimizin gönüllü katılımları ile Sağlık Çalışanlarımıza iletilmek üzere, Günlük Kullanımlık 2 bin adet maske dikimine başladılar.

Osmangazi İlçe Kaymakamımız Sn. Zafer ORHAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Gürhan ÇOKGEZER çalışanlarımız ziyaret ederek teşekkür ettiler.

Mrt


#Evinde#kal#hayat#eve#sığar..

Mrt

30 Mart 5 Nisan

 İyi bir kütüphane evin içerisindeki dev bir okyanus gibidir.Anasınıfı miniklerimiz evlerin de kütüphaneler haftasını kutluyor.. Çiftehavuzlar ve Emek kurs merkezlerimiz, Öğretmenler @Öznur Büyüknalbant @GamzeAkgzlu

Mrt

Kıymetli Arkadaşlarım, Değerli Kursiyerlerimiz, Sayın Velilerimiz... 

Milli Eğitim Bakanlığımızdan yapılan açıklamaya göre; 16 Mart 2020 tarihinden itibaren ara verilen eğitim öğretim faaliyetleri, 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

Bilginize.

Mehmet KÖSE

Osmangazi HEM Müdürü

Mrt

 

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Öğretmenlerimiz El Emeği ile maske dikimine başladılar. Günlük kullanımlık olarak dikilen maskelerden ilk etapta 1500 adet dikilmesi planlanmıştır. Dikilen maskeler Çekirge Devlet Hastanesine destek amaçlı verilecektir.