T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Halk Eğitim Merkezi

Haberler

Şbt

SOĞANLI KÜLTÜR MERKEZİMİZDE HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON KURSUMUZUN SOSYAL VE KÜLTÜREL  ORGANİZASYON ETKİNLİĞİ YAPILDI. 

Şbt

Kurs öğretmeni Güner ULA

Kursiyerlerin tonlama ve gölgelendirme tekniğiyle ahşap yakarak yaptıkları çalışmalar

Şbt

Küplüpınar kurs merkezimizde Dikiş kursumuzdan Öğretmenimiz Zülal GÜZEL

Pijama takımı dikimi

Beden ölçülerine göre elbise kalıbı çıkartımı

Bluz dikimi yaka biye çalışması

Şbt

 

Rabia Gül Çınarcı hocamız önderliğinde taekwonda kursumuzdan.. 

Şbt

Kurum Müdürümüz Mehmet KÖSE, Müdür Yardımcımız Ali ALBAYRAK'la birlikte İstiklal Kurs Merkezimize ziyarette bulundu. Farklı alanlarda kurs faaliyetlerinin yürütüldüğü merkezimizde Usta Öğretici Ebru Acar'ın yürüttüğü resim kursunda incelemelerde bulunarak kursiyerlerden faaliyetler hakkında bilgi aldı. 

Şbt

PROGRAMA GİRİŞ KOŞULLARI

1- Eğitim fakültesi mezunu olanlar,

2- Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birini başarıyla tamamlamış olanlar,

3- Üniversitelerin llsans veya ön lisans programlarından mezun olanlar,

4- Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yüksek öğrenimlerinin ve/veya pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olanlar,

5- Emekli öğretim görevlileri veya emekli öğretmenler programa kabul edilir. 

BAŞVURU YAPMAK İÇİN : Kimlik fotokopisi ve Diploma fotokopisi ile birlikte kurumumuza gelip başvuru yapabilirsiniz.Başvurularımız dolmak üzere,Başvuru son tarihi 06/03/2020 Cuma günüdür.

Kursumuz 07/03/2020 Cumartesi günü başlayacaktır. 

Şbt

Şbt

Soğanli kültür merkezimiz de  quilling kağıt kıvırma sanatı öğretmenimiz Niymet Çakal

Şbt

Su kabağı işlemeciliği kursundan öğretmenimiz Fatma Güler önderliğinde seyyid usul ve hüdavendigar kurs merkezlerimizde devam etmektedir.

Şbt

Öğretmenimiz Deniz Çevik önderliğinde Beden dili ve diksiyon kursundan..

Diksiyon ve Beden dili eğitimi toplumda sıradanlıktan fark edilir kişi haline gelmenizi sağlar. Dilimizi en doğru şekliyle öğrenir, en güzel ve etkili biçimde aktarırız. Mesleğiniz ne olursa olsun, diksiyon ve beden dili eğitimi sizi hep en yukarıya taşır...

Şbt

Demirtaş kurs merkezinde öğretmenimiz Hikmet Aslan'ın önderliğinde iğne oyası kursumuzdan..

Şbt

Seyyid Usul Kültür Merkezi

Ney Eğitimi Kursu

Eğitmen: Nadir Tınazcı

 Video: Segah Makamında ilahi - sol cennetin ırmakları

Şbt

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Mehmet KÖSE, Osmangazi Belediye Başkanı Sn. Mustafa DÜNDAR'ı, Fetih-1326 Müzesindeki Makamında ziyaret etti.  Osmangazi Belediyesi ile yürüttüğümüz Eğitim - Kurs faaliyetleri ve önümüzdeki dönemde uygulamaya konulacak projeler üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Şbt

 Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi'mizin araç park kısmına geçişte sorun yaşadığımız rampa, Osmangazi Belediye'mizin çalışması ile giderikmekte. Bu güne kadar hizmet noktasında talebimizi karşılamaya çalışan belediyemize teşekkür ediyoruz.

Şbt