T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

May

 

El sanatları çalışmalarımız kursiyerlerimizin marifetli ellerinde şekil buluyor.

İstiklal kurs merkezimizde el sanatları alanında yapılan çalışmalardan qulin, resim, alanında yapılan çalışmalar insanın ruhunu dinlendiren tarzda.

Bu alanda ve diğer daha pek çok alanda kurs faaliyetlerimize katılmak için siz değerli vatandaşlarımızı kurs merkezlerimize bekliyoruz.

May

 

Halk Eğitimi Merkezimiz bünyesinde açılan 900 den fazla kursdan biri olan Kadın Dış Giysisi Dikimi Kursumuz Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Muhtarlığı binasında açtığımız kurstan biridir.

Mahalle sakinlerinden oluşan kursiyerlerimiz kursa büyük bir keyle gelerek hem becerilerini geliştiriyorlar,hem de ev ortamlarında aile bütçelerine katkıda bulunuyorar.

Bu ve benzeri kurslarımızın yanı sıra bünyemizde açtığımız 43 alanda 900 den fazla kurslarımızı tanımanız için siz değerli vatandaşlarımızı merkezlerimize bekliyoruz. 

Nis

..

Hüdavendigar kurs merkezimizde yapılan çalışmalar

Nis

 

Kadın Giysisi - Tasarım Kursumuzdan...

Kendini bu alanda geliştirmek isteyen yada beceri kazanıp meslek okarak sürdürmek isteyen vatandaş arımızı Çifte havuzlar  kurs merkezimize bekliyoruz.

Nis

 

Her zaman, her yerde, herkes için eğitim...

Mehmet Akif Kültür Merkezimizde, Kur'an eğitiminden el sanatlarına ve İngilizce dil eğitimine kurslarımız devam etmektedir.

Vatandaşlarımızı kurs merkezlerimize bekliyoruz.

Nis

 

Kurum Müdürümüz Mehmet Köse, Osmangazi Belediye Başk. Yard. Sn. Cem Kürşad Hasanoğlu ile devam etmekte olan

* Halıcılık Kurslarının Atölye Ortamına çevrilmesi ve 

* Çini Atölyesi kurulması konularında görüşmelerde bulundu.

Nis

 

Kurum Müdürümüz Mehmet Köse, Bursa Büyük Şehir Belediyesi Eğitim Şube Müdürü Sn. Mahmut Turunç'u ziyaret etti.

Halk Eğitimi Merkezimizin Kurs Faaliyetkeri,

BUSMEK le yürütülen faaliyetler ve yapılabilecek diğer çalışmalarla ilgili görüşmelerde bulundu.

Nis

 

Halk Eğitimi Merkezimiz bünyesinde, Okul Öncesi Çocuk Bakımı ve Oyun Odası Kurs Modülünde 24 şubede 318 öğrencimizle eğitim öğretim faaliyeti sürdürmekteyiz.

Nis

 

İlk çağlardan ananelerimizden gelenektir kadının  süsüdür  Takılar . Kolye, bileklik yüzük küpe ...Renkler içimizdeki ruhu yansıtır .Ve bunu da sizler için Osmangazi halk eğitim merkezi  Hüdavendigar  kurs merkezimizde takı yapım tenikleri ile yapmaktayız.. 

Nis

 

Kursumuz Soğanlı Kültür Merkezinde açılmaktadır. .Bilgisayar İşletmenliği kursuna, iş yerinde, günlük hayatında bilgisayar kullanan ya da kullanmak isteyen, raporlama ,teklif,makale,sunum hazırlamak, İnternet kullanmak isteyen veya bilgisayara hakim fakat MEB onaylı sertifikası olmayan ya da memur olmak için istenen Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası almak isteyen herkes katılabilir.

Ara

Onaylanan ve 2021 Yılında Gerçekleşecek Olan Avrupa Birliği Projemiz.

#ulusalajans #abprojesi #kadinmulteciler #dilegitimi 

Kas

 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 19.11.2020 tarihli ve 10.03-E.16964289 sayılı yazı gereği;

 

1-Resmî ve özel örgün eğitim ile hayat boyu öğrenme kurumlarında 20 Kasım 2020 - 04 Ocak 

2021 tarihleri arasında yüz yüze eğitime ara verilmiştir.

...

Tem

ILÇE MÜFTÜMÜZ DEN KURUMUMUZA ZİYARET Osmangazi İlçe Müftümüz Sn. Lütfü İmamoğlu, Kurumumuzu ziyaret ederek devam eden kurslar hakkında bilgi almış ve önümüzdeki öğretim yılı için istişarelerde bulunulmuştur. Kurumumuz adına teşekkür ediyorum.