Osmangazi Halk Eğitim Merkezimizin açtığı kurslarda eğitim alan kursiyerlerin yıl boyunca yaptıkları her biri el emeği göz nuru eserlerden oluşan yıl sonu sergisi büyük ilgi gördü. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.
Polonyanın Walcz şehrinde gerçekleştirdiğimiz Liderlik Yönetimleri Erasmus projesini tamamlayıp belgelerimizi aldık.
Çekirge Devlet hastanesi bünyesinde hastalarımıza yönelik açılan kursta yapılan çalışmaların bulunduğu sergiye iştirak ettik. Öğretmenlerime teşekkür , kursiyerlerimi tebrik ediyorum...
Engelli bireylerin iş hayatına katılması sosyal ve toplumsal uyumları ve özgüvenlerinin desteklenmesi öngörülerek verilmiş eğitimlerin planlanması, projeye ortak olan ülkelerde uygulanması ve fikir alişverişi yapıldı.
OSMEK kurs merkezimizde yapılan sergiye iştirak ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldık. Kurs merkezi müdürümüzü ,öğretmenlerimizi ve kursiyelerimizi tebrik ediyorum. Nice güzel sergilere...
Kurumumuzun uygulamakta olduğu "2021-1-TR01KA220-adu-000028438" numaralı ve "Empowering Adult Education Centers in Labour Market Reintegration of Recently Disabled Adults" isimli projemizin sözleşme süresi 27/02/2024 tarihinde sona ermiştir. Çoğaltıcı etkinliğimizi gerçekleştirdik.
Osmangazi Halk Eğitim Ailesi olarak Müdiremize yeni görevinde başarılarını temenni ederiz. Tekrardan kendisine hoş geldin diyoruz
Halk Eğitim Merkezi Olarak Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü Bünyesinde Açtığımız Arıcılık Kursunun Belgelerini Verdik.
Kurum personeli ile Zindan Kapı kültürel gezisi yapıldı.
Helenistik dönem (M.Ö. 2. yüzyıl), Bizans dönemi (9. yüzyıl) ve Osmanlı döneminde (14. yüzyıl) varlığı bilinmektedir. Osmanlı dönemindeki tarihi belgelerde ismi “Bâb-ı Siccin” olarak geçmektedir. Kapı ve çevresindeki surların altında yer altı zindanlarının bulunmasından dolayı “Zindan Kapı” adını almıştır. Bu zindanların 19. yüzyıl sonlarına kadar hapishane olarak kullanıldığı arşiv belgelerinden anlaşılmaktadır.
Kurum bünyemizde rutin olarak açmakta olduğumuz 30 saat süreli Usta Öğretici Oryantasyon kursunu başarıyla tamamladılar.
18 Yaşını doldurmuş,
Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne bağlı Halk Eğitimi
Merkezlerinde görev yapan/ yapacak olan kadrolu usta öğreticiler, görev alacak ücretli uzman ve usta öğreticilerin katıldığı kurs programı, hafta içi akşam saatlerinde Muradiye Merkez binamızda düzenlenmektedir.