T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Mrt

Eğiticinin Eğitimi Kurs Programı, işletmelerin eğitim departmanlarında çalışan ya da çalışmak isteyen en az ortaöğretim mezunu kişiler ile, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı eğitimini alan ve tecrübesine güvenerek kariyerini eğitici olarak sürdürmek isteyen kişiler için hazırlanmıştır. 45 Saat Süreli Kurs programı Muradiye Merkez binamızda hafta içi gündüz saatlerinde devam etmektedir.

Mrt

Kahraman Şehitlerimizi Rahmetle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını Minnetle Anıyoruz. "Vatan sevgisi imandandır." Vatanımızda milli birlik ve bütünlüğümüzün, bağımsızlık ve istiklalimizin ilelebet daim olması için nesillerimizi; Allah'a olan imanını, Vatanımıza, milletimize, bayrağımıza ve milli -manevi değerlerimize olan bağlılığını her geçen gün kuvvetlendirerek yetiştirmeliyiz.

Mrt

  32 Saat Süreli Kursumuzda; Ölüm öncesi ve sonrası işlemler, Cenazenin idari ve hukuki işlemleri üzerine bilgiler verilmekte...

Mrt

  Bursa Osmangazi Belediyesi Maksem Kültğr Merkezi'nde açtığımız kurslarda inceleme yapan Kurum Müdürümüz Mehmet Köse ve Md Yrd Sevgi Acar, Belediye Bşk Sn MUSTAFA DÜNDAR ve İlöe Milli Eğt Md Sn Gürhan Çokgezer'in selamlarını ileterek kursiyerlerin çalışmalarını yerinde inceledi ve onlarla sohbet ederek taleplerini aldı. Ziyarette ; Kültür Merkezi Sorumlusu Psikolog Güler Güleç ve Mahalle Muhtarı Mehmet Gülaç'da bulundu. Kursiyerlerin organizasyonu ile yapılan Lokma Hayrı Etkinliğine katılan heyet sunulan ikramı kabul etti. Kursta görevli usta öğreticilerin ve mahalle sakinlerinin kurs faaliyetlerine ilişkin görüş ve önerilerini de alan Kurum Müdürümüz Mehmet Köse, Lokma Hayrı Etkinliğinin duasını da bizzat kendisi yaptı.

Mrt

Spastik Tedavisi gören kursiyer öğrencilerimizin, 14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile kendilerini tedavi eden sağlık çalışanlarımıza yönelik, Usta Öğretici Fatma Solak'ın gözetiminde yapmış oldukları temsili resim çalışmalarının Nilüfer CarrefourSA'daki sergi açılışına katılan Kurum Müdürümüz Mehmet Köse ve Md Yrd Sevgi Acar, resimleri tek yek inceleyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Mrt

Osmangazi Belediyesi Bşk Sn MUSTAFA DÜNDAR'ın ve Osmangazi ilçe milli Eğitim Müdürlüğü Sn Gürhan Çokgezer'in selamlarını ileten Kurum Müdürümüz Mehmet Köse kursiyerlerle sohbet etti, onların taleplerimi aldı. Kurs ziyaretine Müdür Yardımcılarımız Sevgi Acar, Ali Albayrak'la birlikte Mahalle Muhtarı Hüseyin Gümüşsoy'da eşlik etti.

Mrt

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi yarım kalmış öğrenim hayatlarını tamamlamak için çaba gösteren vatandaşlar için, hizmeti ayağına götürmeye devam ediyor. Daha önce Doğancı ve Çağlayan Köy'lerine giderek onlarca vatandaşı Açıköğretim Ortaokulu ve Açıköğretim Lisesi'ne kaydını gerçekleştiren Merkez, şimdi de ilçe merkezindeki Mehmet Akif Mahallesi'nde bulunan vatandaşlardan, yarım kalmış öğrenimlerini tamamlamak isteyenler için OSMEK'le işbirliği yaptı. OSMEK Kurs Merkezi Müdürü Pdikolog Güler Güleç hanımın yoğun çabaları ile mahallede yapılan tarama sonucunda 20'ye yakın vatandaşımızın Açıköğretim Ortaokulu ve Lisesi'ne kaydı yapıldı. Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi'nin Osmangazi Belediyesi ile birlikte yürüttüğü pek çok faaliyetleri arasına, Sn Cumhurbaşkanımızın Eşi Sn Emine Erdoğan Hanımefendi'nin öncülüğünde Eylül 2021'de başlatılan "Nerede Kalmıştık" projesi faaliyeti de hayata geçirilmiş oldu. Özellikle kadın vatandaşlarımızın "Yarım Kalmış Öğrenim Hayatlarının Tamamlanması, Kadın istihdam oranının artırılması, İnsan kaynağımızın daha zengin hale getirilmesi" gibi pek çok toplumsal zenginliği artıracak içeriği taşıyan proje ile ülkemizde sürdürülebilir kalkınma da kadınlarımızın amaçlanmaktadır. Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Köse vatandaşlara Osmangazi Belediye Başkanı Sn Mustafa Dündar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn Gürhan Çokgezer'in selamlarını ilettikten sonra; Mehmet Akif Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın eğitimlerini tamamlama taleplerini yerine getirmek bizler için önemli bir görevdir. Gerek ilçemizde ve gerekse ilimiz genelinde yarım kalmış öğrenimlerini tamamlamak isteyen vatandaşlarımızın her zaman yanındayız ve destekçisiyiz. Daha önce Doğancı ve Öağlayan Köyletinde bu kapsamda 50'ye yakın vatandaşımızın kayıtlarını bizzat o köylere giderek gerçekleştirdik. Bu tür çalışmalarımızı diğer Köylerimizde ve Mahallerimize de yapmanın gayreti içerisindeyiz. Bizler, vatandaşlarımıza doğru bilgilendirmelerde bulunduğumuz müddetçe başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum." açıklamasında bulundu. Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi önümüzdeki kayıt dönemlerinde de, mahalle ve köylerde taramalar yaparak, vatandaşlardan yarım kalmış öğrenim hayatlarını tamamlamaları için yürütülen "Nerede Kalmıştık Projesi"ne desteğini sürdürme planlaması yapmaktadır.

Mrt

  İstiklâl Marşı'mızın kabülünün 102. yılı dolayısı ile Osmangazi Halk Eğitimi Merkezimizce bir tören düzenlendi. Kursiyerkerimizin yoğun katılımla ilgi gösterdiği törende bir konuşma yapan Kurum Müdürümüz Mehmet Köse; "HerMilletin bir bağımsızlık marşı vardır. Tarih boyunca hür yaşamış aziz milletimizin ilelebet bağımsızlık sembolü olan, İstiklâl Marşı'mızın kabulünün 102. yılı milletimize kutlu olsun. "Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın" diyen Milli Şaşrimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle anıyoruz. İstiklal Madalyası ile ödüllendirilen Milli Şairimiz Mehmet Akif, İstiklal Marşı'nı Safahat eserine koymayışının nedenini sorulduğunda; "Çünkü ben onu milletimin kalbine gömdüm." diyerek tarihe not düşmüştür. Akif, daha sonra kendisine yöneltilen bir soru üzerine İstiklal Marşı için; "Binbir fecayi karşısında bunalan ruhların ıstıraplar içinde halas dakikalarını beklediği bir zamanda yazılan o marş, o günlerin kıymetli bir hatırasıdır. O şiir bir daha yazılmaz. Onu kimse yazamaz. Onu ben de yazamam. Onu yazmak için o günleri yaşamak lazım. O şiir artık benim değildir. O, milletin malıdır. Benim millete karşı en kıymetli hediyem budur. Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın." diye cevap vermiştir. Vatan, bayrak ve mukaddesatımız uğruna milli birliğimizin ve bütünlüğümüzün öneminin on kıtada kırk bir mısra ile en veciz sözlerle İstiklaâl Marşı'mızda ifade eden Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle anıyoruz. Ruhu Şâd Mekanı Cennet Olsun." açıklamasında bulundu. Programda Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşını yazması ve TBMM'de kabulünün süreci görsel olarak sunuldu.

Mrt

Muradiye Merjez binamızda; hafta içi gündüz saatlerinde, hafta içi akşam saatlerinde, hafta sonu gündüz saatlerinde devam eden kurslarımıza, En az ilkokul/ilköğretim okulu mezunu olan, 13 yaşını tamamlamış her bir vatandaşımız katılabilmektedir. Ayrıca Osmangazi Belediyesi'ne bağlı Soğanlı Kültür Merkezi ve Demirtaş Kültür Merkezlerinde de aynı kurslarımız devam etmektedir. 163 Saat süreli kursta Uzman öğretmenlerimiz tarafından kursiyerler; Temel Bilişim Bğitiminin yanı sıra Ekzel, Word ve Powerpoint programları ve İnternet Kullanımı da öğretilmektedir. Kurs programını başarı ile tamamlayanlara, kurs bitirme belgesi, not döküm çizelgesi ve talep edenlere Europass Sertifika Eki de verilmektedir.

Mrt

  Osmangazi Belediyesi bünyesindeki Hüdavendigar Kültür Merkezi'nde birlikte yürüttüğümüz Okul Öncesi Eğitim faaliyetleriyle mahalledeki vatandaşlarımıza kaliteli hizmet sunmaktayız. Merkezde sorumlu Müdür Yardımcımız Sevgi Acar'la birlikte incelemelerde bulunan Kurum Müdürümüz Mehmet KÖSE yaptığı açıklamada; Bursa Osmangazi Belediyesi'nin mekansal imkanlarını, eğitim odaklı vatandaşlarımıza açmasıyla Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi olarak bizlerde; kültür, sanat, spor, bedensel gelişim ve eğlence içerikli faaliyetlerimizle 4 sınıfta 8 şubede 130 civarında öğrencimize, Türkçe dil gelişimi, öz bakım becerileri, paylaşımcı yaklaşımı kazanmalarının yanı sıra, arkadaşlık ortamı oluşturma, temel nezaket kuralları ve vazgeçilmez milli-manevi değerlerimizi kazandırmanın çabası içerisindeyiz." dedi. Hüdavendigar Kültür Merkezi'nde ayrıca her yaşaşa hitap eden, robotik kodlama, el sanatları, görsel içerikli sanatsal kursalar ile kişisel gelişim kursları da düzenlenmektedir.

Mrt

  Annelerin yanında çocuklarının da katıldığı etkinliğimizde görev alan Usta Öğreticimiz Oya Taşman, vatandaşlarımızın duygularını özel ebru suyu ile buluşturdu

Şbt

  Çocuklarımız; geleceğimizin teminatı, yarınlarımıza bırakacaklarımızın taşıyıcıları... Deprem bölgesinden gelerek ilçemiz Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde misafir edilen ailelerimizin çocuklarının eğitim gördüğü, okul öncesi sınıfını Okul Müdürümüz Yusuf AY ile birlikte zitaret eden Kurum Müdürümüz Mehmet Köse, çocuklara hediyeler dağıtarak rehber öğretmenimiz eşliğinde onlarla mini mini sohbet etti.

Şbt

  Çağlayan Köy'de açtığımız kurslara devam eden vatandaşlarımızın, aynı zamanda açık ortaokul ve açık liseye kayıtlarını da yapmanın sevinciyle... 20'ye yakın bayan kursiyer vatandaşımızın, bir şekilde yarım kalan öğrenim hayatlarını tamamlama azim ve kararlılığına, kurum olarak bizzat Köydeki kurs merkezimizde kayıtlarını gerçekleştirerek destek olmanın mutluluğunu birlikte yaşadık.

Şbt

Depremzede vatandaşlarımıza gönderilmek üzere standartlara uygun dikimini yaptığımız uyku tulumlarını yerinde inceleyen İlçe Kaymakamımız Sn Ali Partal ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn Gürhan Çokgezer, yürütülen çalışmalar hakkında Kurum Müdürümüz Mehmet Köse'den bilgi aldı. Görev alan öğretmen / usta öğreticilere ve kursiyerlere teşekkür etti.

Şbt