T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Nis

 

Halen Devam Etmekte Olan "MTS Direksiyon Usta Öğreticiliği Kursu" Eğitim Yöntem Teknikleri, Ölçme ve Değerlendirme Modül Tamamlama Sınavından... 

Nis

 

Osmangazi Halk Eğitimi Okuöncesi Öğrencilerimiz diyor ki;

"Can, mal ve asayiş... 

Emniyetimizin Kahramanları Polislerimiz, 176.Kuruluş Yılınız

Milletimize Kutlu Olsun."

Nis

 

Mehmet Akif bilgi evinde açılan Kursumuz Eğitim,  ölçülere göre kalıp hazırlama, model uygulama ve bedenlere göre serileme tekniklerini kapsar. Bu eğitimin sonunda öğrenci isteklerine göre kalıp hazırlama bilgi ve becerisine sahip olur. Ayrıca kadın, erkek, çocuk giysi çeşitlerinin kalıplarını hazırlayabilir yeterliliğine ulaşır.

Nis

 

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sn. Mustafa ŞAHİN, Osmangazi Halk Eğitimi Merkezimiz bünyesinde devam etmekte olan Birleşmiş Milletler Destekli Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce organize edilen UNCHR ve HEP projelerine ilişkin çalışmaları yerinde inceledi. İncelemelere İl Milli Eğitim Müd Yrd Yunus Bulut, Osmangazi İlçe Millî Eğitim Müd Gürhan Çokgezer ve Halk Eğitimi Merkezi Müd Mehmet Köse'de bulundu.

İstihdama yönelik açtığımız İş Güvenliği Ekipmanlarında Deri Eldiven Dikimi Atölyemizi de inceleyen Sn ŞAHİN, kursiyerlerimizle sohbet etti, Şeref Defterimize de duygu ve düşüncelerini aktardı.

Nis

 

Türk Halk Müziği'mizde yaygın olarak kullanılan telli tezeneli bir çalgı türü olan Bağlama Kursumuzdan...

İyi ki Türkülerimiz var... 

Türkülerimizin gönül dilinden yedi tele dökülmesi için sizi kurslarımıza bekliyoruz...

 

Nis

 

Halk Eğitimi Merkezimiz bünyesinde, Okul Öncesi Çocuk Bakımı ve Oyun Odası Kurs Modülünde 24 şubede 318 öğrencimizle eğitim öğretim faaliyeti sürdürmekteyiz.

Nis

EL SANATLARI KURSUMUZDAN.. Kursumuz Bebek Odası Hazırlama Kullandığımız teknikler Punç nakışı File İşi tekniği Kaneviçe tekniği Basit nakış iğne teknikleri   Kurs merkezimiz Namık Kemal Hizmet Binası..

Nis

 

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdurumüz Sayın Yusuf Büyük'ün eşi Hatice Büyük Hanımefendi Kurumumuzu ziyaret ettiler. Çalışmalarımıza gösterdiği yakın  ilgiden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

Nis

  Geçmişi çok eskilere dayanan iğne oyası; İp kullanarak, iğne ile atılan minik düğümlerin biriktirilmesi ile belirli şekillerin oluşturulmasıdır. Öğrencilerimizle birlikte, bu düğümleri duygular ile birleştirerek renklere ve oyalara dönüştürüyoruz. Oluşturduğumuz iğne oyalı işlerle; bazen bir genç kızımızın çeşitli ürünlerle çeyizini, bazen bir annemizin örtü ile başını, bazen bir arkadaşımızın fular yada kolye ile boynunu süslüyoruz.

Nis

    Bin Okul Projesi kapsamında Kurum Müdürümüz Mehmet KÖSE, Hayri Tokaman MTAL Müdürü İsmail Atış'la, düzenlenen/düzenlenecek kurs faaliyetlerine ilişkin yapılan görüşmeden.

Nis

Tarihin Başkenti Bursa'mızın Fethinin 695.Yılı Milletimize Kutlu Olsun.

Atamız Osman Gazi'yi ve Orhan Gazi'yi Rahmet Minnet ve Şükranla Anıyoruz.

Nis

Emek Kültür Merkezimizde açılan resim kursumuzda Üniversitelerin yetenek sınavlarına hazırlanan gençlerimize yardımcı oluyoruz..

Nis

 

İlk çağlardan ananelerimizden gelenektir kadının  süsüdür  Takılar . Kolye, bileklik yüzük küpe ...Renkler içimizdeki ruhu yansıtır .Ve bunu da sizler için Osmangazi halk eğitim merkezi  Hüdavendigar  kurs merkezimizde takı yapım tenikleri ile yapmaktayız.. 

Nis

 

Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Köse bey şubemizi ziyaret etti. İlçemize yapacağımız ortak projeler üzerine istişarelerde bulunduk. Müdürümüze nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

#sensizolmaz


Türk Kızılay Osmangazi Şube Başkanı

Nis

 

İl Milli Eğitim Şb Müdürlerimizden Sn Mehmet Kara, Müştak Gencer ve Ahmet Uzun Kurumumuzu ziyaret ederek Müdürümüz Mehmet Köse'den çalışmalarımız hakkında bilgi aldılar.