T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Mrt

 Mehmet Akif Kurs Merkezimizde, Misinalı Takı Yapımı Kursu ile halkımıza(öğrencilerimize) hem hobi edindirip hemde bir iş sahası olarak yararlı olmaya çalışmaktayız.. 

Mrt

  Kurs Programı Muradiye Merkez binamızda yapılmakta olup hafta içi toplam 45 sürecektir. Kursun açılışında Kurum Müdürümüz Mehmet KÖSE; "Eğiticinin Eğitimi Kurs Program, işletmelerin eğitim birimlerinde çalışan ya da çalışmak isteyen en az ortaöğretim mezunu kişiler ile İş Sağlığı-Güvenliği Uzmanlığı eğitimini alan ve tecrübesine güvenerek kariyerini eğitici olarak sürdürmek isteyen kişiler için hazırlanmış." olduğunu açıkladı.

Mrt

 

İş Güvenliği Ekipmanlarından Deri Eldiven Dikim Atölyemizde 2021 Yılının 2. Grubuyla Yeni Kursiyerlerimizle...

Kalife Eleman Olarak Kendini Yetiştirmek İsteyen 18 - 35 Yaş Arası

Vatandaşlarımızı Bekliyoruz.

Mrt

  DAVUL DERSİNDEN AKSESUAR YAPMA KURSUMUZDAN..

Geleneksel el sanatlarımızın bir kolu olan "dericilik" alanında, Türklerin, çok eski tarihinden beri yaptıkları ürünler incelendiğinde bu alanda ne denli yaratıcı ve sanatkâr oldukları görülmektedir. Davul derisi üretimi günümüzde oldukça azalmıştır. Bu kursta davul derisinden takı yapımını, davul derisinde germe ve büzme tekniklerini, davul derisinin üretim aşamalarını öğreniliyor. Kursumuz Hamitler muhtarlığı merkezinde yapılmaktadır.

Mrt

  En ve boy iplikleri eşit dokunmuş kumaşlar üzerinde ipliklerin kesilip çekilmesiyle oluşturulan ajurlardan meydana gelir. Beyaz üzerine beyaz çalışıldığı gibi çeşitli renklerin birlikte kullanılmasıyla da çok güzel işlemeler yapılabilir. Kursumuz Muradiye Merkez Binamızda verilmektedir..

Mrt

 

2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı 1.Döneminin 2.Kısımında (Online Sınav Sonucuna Göre) Mezun Olan 820 Aday Diplomalarını, 24 Mart 2021 tarihinden itibaren Muradiye Merkez binamıza bizzat gelerek alabilirler.

Mrt

  Bursa Kuaförler Odası Başkanı Sn. Saliha Geçici Hanımefendi Kurumumuzu ziyaret ederek, çalışmalarımız hakkında bilgi aldı. Düzenlenebilecek kurs faaliyetleri hakkında Kurum Müdürümüz Mehmet Köse ile görüşmelerde bulundu. 

Mrt

 

Merkezimize bağlı Muradiye, İvazpaşa, İstiklal ve Çiftehavuzlar'daki Kurs Merkezlerimizdeki 43 derslikte ve işbirliği yaptığımız BUSMEK, OSMEK gibi yerel yönetimlerin hayat boyu bölümleri ve diğer bazı STK kuruluşlarının bünyesinde açtığımız 849 kursla 15.726  vatandaşımıza, tarımdan sanayiye, kültür sanattan spora, okul öncesinden el sanatlarına, gibi 40'dan fazla alanda 300 yakın farklı branşta kurs hizmeti vermekteyiz.

Mrt

İngilizce kurslarımız A1/A2/ B1 seviyelerinde istiklal kurs merkezi ve Hüdavendigar Sosyal Gelişim Merkezi'nde açılmaktadır 


A1 ve A2 seviye dil kullanımında en temel aşamadir. Dil öğrenenler kendilerini en basit şekilde ifade edebilirler 


B1 seviye Eşik düzey olarak kabul edilir,öğrenenlerin yardım  almadan kendilerini ifade  edebildikleri ve günlük hayatta karşılaşılan birçok durumla rahatça baş edebildikleri bir seviyedir

Mrt

 

     Kültürel Sanat alanında, Mimari Eserlerimizin değerine değer katan çini sanatı faaliyetlerimiz; Uygurlar'dan Osmanlı'ya ve günümüze kadar gelmiştir. 

    Çini süslemeleri, iç ve dış mimari alanda sırlı tuğla, kabartma, mozaik, silip, lüster, minai ve sgrafito teknikleri kullanılarak sergilemiştir.

Halen ülkemizde pek çok cami ve sarayda Çini sanatı örneklerini görmekteyiz. Açtığımız bu kurslarımızla da bu sanatımıza yönelik farkındalık kazandırmanın gayreti ve çabası içerisindeyiz.

    İlgisi olan vatandaşlarımızı Hüdavendigar kurs merkezimize bekliyoruz.

Mrt

 

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müd. Birleşmiş Milletler Göç Kuruluşu, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müd. ve İl Göç İdaresi'nce ortaklaşa yürüttüğümüz "Sosyal Uyum Projesi"nin uygulanışını tarafların katılımı ile değerlendirme görüşmesinden.

Mrt

Çanakkale Zaferi'mizin 106. Yılını Kurumumuzun İstiklal, Çifte Havuzlar ve İvazpaşa Kurs Merkezlerinde eğitim gören Okul Öncesi Öğrencilerimiz, yaptıkları etkinliklerle kutladılar.

 

Mrt

     Çanakkale Zaferi'mizin 106. Yılını Kurumumuzda HEP kapsamında eğitim gören öğrencilerilerimizle düzenlediğimiz  programla coşkulu bir şekilde kutladık.

     Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şühedamız andığımız Kutlama Programımıza çevremizdeki Muradiye Otelcilik MTAL Md. Yusuf Ay Md Yr İlyas Küçük, Hamza Bey OO Md. Mahmut Kılıç, Muradiye İO Md Murat Aslan, Turgut Yılmazipek YİBO Md Abdülhamid İspir katıldı.

     Programda Kurum Müdürümüz Mehmet Köse tarafından, Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı  "Çanakkale Şehidlerine" şiiri okunurken duygulu anlar yaşandı.

     Program sonu katılımcılarımıza, o günün şartlarına uygun kendi yaptığımız Buğday Çorbası, Üzüm Hoşafı ve Tayın ikram edildi.

Mrt

 

Hızlandırılmış Eğitim Programı (HEP) Öğrencilerimizin Bursa Panorama Müzesi-1326'ya Kültürel İçerikli Gezimizden...

Mrt

 

Herhangi bir sebeple ilkokulu bitiremeyenler, İlkokul Diploması yerine geçecek 2. Kademe Sınavına girerek, 50 puan ve üzerinde alanlar başarılı sayılır ve "Yetişkinler II. Kademe Eğitimi Başarı Belgesi"ni almayı hak kazanır.