T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

May

Bursa Elektrik Teknisyenleri Odası Bşk Sn Burhan Dilmenler; Merkezimizi ziyaret ederek, başta "otomasyon teknikleri" olmak üzere bir çok alanda birlikte yapılabilecek eğitim faaliyetleri üzerine, Kurum Müdürümüz Mehmet Köse ile görüşmelerde bulundu.

May

Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus+ Hareketliliği için, 10-18 Mayıs tarihleri arasında Almanya-Düsseldorf'da gerçekleştirdiğimiz, "Kadın Mültecilerin Entegrasyonunda Dil Eğitimi" Projemizin değerlendirilmesi çalışmalarımızdan.

May

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Olarak Son 4 Ayda; 1) Türk Patent Kurumuna 1000 Tescil Başvuru Hedefimizden 400 Tescil Başvurumuzla, 2) 500 Vatandaşımıza Meslek Edindirme 500 İstihdam Sağlamamızla, 3) Yaklaşık Çeyrek Milyon $'lık 2 Erasmus+ Projesi Faaliyetlerimizle, 4) Yaklaşık 75 bin Kursiyere Ulaşmamızla, 5) Kamu Kurumlarımızla, STK'larla ve Muhtarlarımızla Yapılan Görüşme ve Varılan Mutabakatlarla, İlçemizin 136 Mahallesinde Etkin Olma Faaliyetlerimizle Vatandaşlarımızın Hizmetindeyiz...

May

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi olarak; İstihdama dayalı meslek edindirme kurslarından kişisel gelişime, sanattan spora, kültürel faaliyetlerden çocuk gelişimine, tarımsal faaliyetlerden sanayi̇ sektörüne 73 alanda, yüzlerce kurs modülüyle vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz. Sanatsal alanda ürettiğimiz ürünlerden Türk Patent ve Marka Kurumu EPATS'a, Tescil için kademeli olarak yaptığımız 400 başvurudan ilk guruptaki 100 eserimiz tescillenerek, bugünkü E Bülten'de yayımlandı. Bu yıl sonuna kadar 1000 farklı eserimize Tescil almayı hedeflediklerini belirten Kurum Müdürümüz Mehmet Köse, "Vatandaşlarımızı, devletimizin kendilerine açılan kapısı olan halk eğitimi merkezlerine bekliyoruz. Kesinlikle bu merkezlerde kendilerine uygun severek katılacakları bir kursu bulacaklardır" açıklamasında bulundu.

May

Okul Ziyaretleri kapsamında Kurum Müdürümüz Mehmet Köse, İlçemize değer katan Şeyh Şamil İHO Md Osman Fatih Alty'ı, Şerife Bacı Özel Eğitim Anaokulu Md Nevin Yildiz'ı ziyaret ederek; kurumsal bazda birlikte yapılacak kurs faaliyetleri üzerine istişarelerde bulundu.

May

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi'mizde başlayan Proje ile; Konaklama Sektöründeki Mikro İşletmelere, Ulaştırma Sektöründeki Mikro İşletmelere, Yiyecek İçecek Sektöründeki Mikro İşletmelere Hijyen Eğitimi verilecek. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Opet Petrolcülük A.Ş. işbirliğinde Ocak 2021'de Ülkemizde 3 ilde hayata geçirilen proje, bu yıl aralarında Bursa'nın da bulunduğu 20 ilde uygulanmaya başlandı. Halk Eğitimi Merkezi personelimize yönelik olarak ilkkez açılan "Yiyecek İçecek Sektöründeki Mikro İşletmelere Hijyen Eğitimi Kurs Programı" eğitimi öncesinde bir konuşma yapan Kurum Müdürü Mehmet Köse; "ülkemizde toplumsal sağlığın korunması, yaşam kalitesinin artırılması, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı bireylerin yetiştirilmesi kurumsal olarak görevlerimiz alanında yer almaktadır. Genel Müdürlüğümüzün aldığı kararla uygulamaya geçirdiğimiz bu proje ile; yeme-içme, konaklama ve ulaşım sektöründeki mikro işletmelerle irtibata geçilerek, işletme sahiplerine ve çalışanlarına temizlik ve hijyen konularında eğitimler vermek ve işletme ile birlikte çalışanların kapasitelerinin geliştirilmesini sağlamayı hedeflemekteyiz. Bugün başladığımız ve toplamda her bir kurs programının 8 saat süreli olduğu eğitimlerle yıl sonuna kadar ilçemizde 5 bin vatandaşımıza ulaşmayı hedefliyoruz." açıklamasında bulundu. Kurs faaliyetine katılan adaylar eğitimlerinin sonunda belgelerini aldılar.

May

Kurum Müdürümüz Mehmet Köse, Bursa Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Bşk Sn Osman Çırakoğlu'nu ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dileğinde bulundu. Ekmek üretimi sektörünün ihtiyacı olan kalifiye eleman yetiştirilmesi, Üretimde hijyen, İş sağlığı ve güvenliği, İşimiz Temiz Projesi alanlarında Oda ile birlikte yapılabilecek eğitim faaliyetlerini görüştü.

May

Kurum Müdürümüz Mehmet Köse, Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Bşk Sn Ahmet Çakır'ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dileğinde bulundu. Taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren şoförlerimize yönelik Oda ile birlikte; İletişim, kişisel gelişim, trafik ve iş sağlığı güvenliği, İşimiz Temiz Projesi alanında yapılabilecek eğitim aktivitelerini görüştü.

May

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi olarak, Kurum Müdürümüz Mehmet Köse başkanlığında Ocak - Nisan ayı döneminde; * Kurs - kursiyer faaliyetlerimizin, * Tescil, fikri mülkiyet, patent çalışmalarımızın, * İstihdama dönük meslek edindirme faaliyetlerimizin, * Erasmus+ Yurtdışı Projelerimiz ve hareketliliğinin, * AçIköğretim faaliyetlerimiz, * 1. ve 2. Kademe Okur- Yazarlık Eğitim faaliyetlerimizin, * Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliklerine hazırlık faaliyetlerimizin görüşüldüğü Kurum idari toplantımız gerçekleştirildi.

May

Değerli Öğretmenlerimiz, Usta Öğreticilerimiz! Sizlerle birlikte, Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi olarak; Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün 73 alanda 4 bine yakın kurs programıyla, vatandaşlarımıza hizmet etmekten onur duymaktayız. "Her Zaman Her Yerde Herkes İçin Eğitim" anlayışı içinde çalışmaya, bu uğurda yorulmaya, Milletimizin daha güzel yarınlara ulaşması İçin katkı koymaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerimle; siz değerli çalışma arkadaşlarımın ve sevgili vatandaşlarımızın, Ramazan Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyorum. Mehmet Köse Kurum Müdürü

May

Ülkemizde bu yıl, 1 - 7 Haziran tarihleri arasında 2. si düzenlenecek olan, "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinlikleri kapsamında yapılacak faaliyetlere ilişkin; Kurum Müdürümüz Mehmet Köse başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. El sanatları stantlarından halk oyunlarına, müzik sunumlarından tanıtım çalışmalarına, 20 ye yakın konuda faaliyet planlaması yapıldı. Tophane Meydanı'nda 1 Haziran'da yapılacak açılış etkinliğimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.

May

Kurum Müdürümüz Mehmet KÖSE, Bursa İtfaiye Daire Başkanı Muhammed Emin TARIM, Orman Yangınlar Şube Müdürü Suat ÜNAL ve Bursa AKOM Müdürü Ömer Faruk DÖĞÜCÜ ve Bursa AFAD il müdürümüzü makamında ziyaret ederek, Halk Eğitiminde Temel Afet Bilinci, Depreme Hazırlık Türkiye ve Deprem gerçeği ve Yangınlar konusunda yapılabilecek faaliyetler üzerine görüşme gerçekleştiridi.

May

Kurum Müdürümüz Mehmet Köse; Onkoloji Hastanesi bünyesinde, 3-6 yaş çocukların eğitimine yönelik açtığımız, 400 saat süreli Oyun Odası Kurs Faaliyetlerini yerinde inceledi. Hastane yönetimiyle, farklı alanlarda yapılabilecek faaliyetlerle ilgili görüşmelerde bulundu.  

Nis

"2022 Yılında 1000 Eserle Tescil" hedefimize ulaşmada; Faydalı Model, Tescil, Patent, Sınaî Mülkîyet alanında yaptığımız çalışmalarımızdan,  

Nis

Okul ziyaretlerimiz kapsamında Kurum Müdürümüz Mehmet Köse, Eğitim Öğretim Faaliyetlerinde İlçemize değer katan Hürriyet And. Lisesi Md Mustafa Korkmaz'ı, Hürriyet MTAL Md Oktay Güllü'yü ve Mehmet Aker İlkokulu Md Murat Kutlu'yu ziyaret ederek, okullarımızda düzenlenebilecek kurs faaliyetlerini görüştü.