T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Tem

Kursumuzun modül sertifika programı 216 saat olup Fatih Sultan Mehmet Hizmet binasında devam etmektedir. Kursiyerlerimizin giyim üretim teknolojisi alanında öğrendikleri becerileriyle yapmış oldukları el emeği göz nuru çalışmaları...

Tem

Birleşmiş Milletler Destekli, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nce, Türkçe Dil Eğitimi ve Mesleğe Erişim Projesi (UNHCR) kapsamında istihdama dönük Çiftehavuzlar Kurs Merkezimizde yürütülen 590 saat süreli Aşçılık kursumuzda kursiyerlerimizin ellerinden çıkan enfes sunumlarıyla göz dolduran menüler ve öğrenmeye büyük bir heyecanla devam eden kursiyerlerimizden görüntüler...

Tem

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sn. Arif Tak başkanlığında, Kurum Müdürümüz Mehmet Köse'nin ve 7 oda başkanlarının da katıldığı eğitim içerikli toplantıda, unlu gıda üretimi ve ulaşım hizmetleri alanında yapılacak kurs faaliyetleri görüşüldü.

Tem

Özel Eğitim Kursumuz Kurum Müdürümüz Mehmet Köse'nin katılımıyla başladı. Fakülte mezunu vatandaşlarımızın katılabildiği 80 saat süreli kursumuzu bitirenler, Kamu ve Özel Eğitim kurumlarının Özel Eğitim sınıflarında görev alabilirler.

Tem

Kursumuzun modül sertifika programı 320 saat olup Emek Kurs Merkezinde yapılmıştır.

Tem

Kurum Müdürümüz Mehmet Köse,

Bursa Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi olarak, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve T.C. İçişleri Bakanlığı - İl Göç İdaresi işbirliği ile Sosyal Uyum ve Yaşam Eğitimi (SUYE) Projesi kapsamında, son aktif altı ayda, 221 kurs açarak 3552 sığınmacı/yabancının kurslarımıza kaydedildiğini, bunlardan devam eden 1906 kişiye, günü birlik 8 saatlik " Birlikte Yaşam İçin Sosyal Uyum Eğitimi" verilerek belgelendirildiğini belirtti.

Tem

  Kursumuzun modül sertifika programı 280 saat olup Hüdavendigar Kültür Merkezi'mizde devam etmektedir.

Tem

 

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi'mizce Demirtaş Kültür Merkezi'nde açılan Sanatsal Sergimize; Osmangazi Belediye Başkan V Sn Kenan KIR, Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Mehmet KÖSE, Belediye Meclis Üyesi, Kültür Merkezi Müdürü, Mahalle Muhtarları kursiyerler ve çok sayıda vatandaşlarımız katıldı.

Törende bir konuşma yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Mehmet KÖSE; "Bu gün burada, 

3 usta öğretici ve 24  kursiyerlerimizce yürüttüğümüz elsanatları kursumuzda, 150 ye yakın Filografi ve 8 stantda 300 e yakın İğne Oyası ürünü sergilendi. Bursamızın kültürel değerleri içerikli motiflerden hat sanatı içerikli motiflere, toplamda 500 e yakın sanatsal çalışmanın yer aldığı sergimizde, kursiyerlerimiz aynı zamanda satış yapabilmektedir.

Tüm vatandaşlarımızı Halk Eğitimi Merkezimize bir kahve içmeye ve faaliyetlerimizi tanımaya bekliyoruz. İnanıyoruz ki her bir vatandaşımız, beğeniyle katılacağı kendine uygun bir kursumuzun var olduğunu görecektir.'dedi.

Tem

 

Bursa Milletvekilimiz Sn Emine Yavuz Gözgeç, Osmangazi Halk Eğitimi Merkezimizi; İl Başkan Yardımcısı Sn Kevser Öztürk, İl Yöneticisi Sn Nurettin Özbağkıran ve Osmangazi İlçe Kadın Kolları Başkanı Sn Dilşad Kafadar ile beraber ziyaret ederek bizlerle ve kursiyerlerimizle bir araya geldi. 


Birçok alanda kurslar vererek hem öğretip hem de meslek edindirme anlanında yapmış olduğumuz çalışmaları yerinde incelediler. Kurum Müdürümüz Mehmet Köse ve eğitimcilerimize teşekkür edip başarılar dileğinde bulundular.

Tem

Bursa Osmangazi HEM olarak, Tarım İl Müdürlüğü Eğitim Salonunda açtığımız "Kurban Kesim Elemanı" kursumuz  devam ediyor. 

20 Saat süreli kursumuzda, İslami esaslara göre, İş Güvenliği ve Hijyen şartları da dikkate alınarak kesimin nasıl yapılacağı alanındavuzman hocalarımızca kursiyerlerimize kavratılmaktadır.

Tem

 

Soğanlı Kültür Merkezinde İŞKUR Destekli açtığımız "Yedi Dağın Çiçeği" desenli Hereke Modeli Halı Dokuma Kursumuzu tamamlayan 15  kursiyerlerimize belgelerini, Kurum Müdürümüz Mehmet Köse ve Osmangazi Bld. Başkanımız Sn. @mustafadundar65 birlikte verdi.

@mebhbogm

@hayatboyuailesi

Tem

 

Sığınmacıların Türkçe Dil Eğitimine ve Mesleğe Erişim kapsamında Kurumumuzda yürütülmekte olan, vatandaşlarımızın da katılabildiği UNHCR Projesi içerikli, istihdam amaçlı 544 saat süreli "Bilgisayar Destekli Muhasebe Kursu başladı. Bu kapsamda ilk olan

Muradiye Merkez binamızda 15 kursiyerin katıldığı kurs başlangıcı Sn. Bursa İl Milli Eğt Md Yard Yunus Bulut, Osmangazi İlçe Milli Eğt. Şb Md. Sn. Haci Ongun, Faysal Kayan, Mehmet Toksoy'un ve Kurum Müdürümüz Mehmet Köse nin katılımları ile yapıldı...

Ara

Onaylanan ve 2021 Yılında Gerçekleşecek Olan Avrupa Birliği Projemiz.

#ulusalajans #abprojesi #kadinmulteciler #dilegitimi 

Kas

 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 19.11.2020 tarihli ve 10.03-E.16964289 sayılı yazı gereği;

 

1-Resmî ve özel örgün eğitim ile hayat boyu öğrenme kurumlarında 20 Kasım 2020 - 04 Ocak 

2021 tarihleri arasında yüz yüze eğitime ara verilmiştir.

...

Tem

ILÇE MÜFTÜMÜZ DEN KURUMUMUZA ZİYARET Osmangazi İlçe Müftümüz Sn. Lütfü İmamoğlu, Kurumumuzu ziyaret ederek devam eden kurslar hakkında bilgi almış ve önümüzdeki öğretim yılı için istişarelerde bulunulmuştur. Kurumumuz adına teşekkür ediyorum.