T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

May

  Milli birlik ve bütünlüğümüzün güçlenerek devamını sağlamaya, Emperyalist güçlerin bize olan hıncını kırıp defetmeye, Ülkemizde hak ve adalete dayalı âdil bir yönetim ve düzen sistemini kurmaya çalışmak için üstün gayret sarfeden meclisimizi kutluyoruz.

May

İstihdam odaklı açtığımız önemli kurslarımızdan biri olan Genel Muhasebe Kursu 252 saat süreli olup, Muradiye Merkez binamızda hafta içi gündüz saatlerinde yapılmaktadır. Belgelerini Kurum Müdürümüz Mehmet Köse’nin elinden alan kursiyerlerimiz, MaliMüşavirlik ofislerinde, şirketlerin muhasebe servislerinde rahatlıkla iş bulabileceklerdir.

Nis

  Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi olarak rutin bir şekilde sürdürmekte olduğumuz kursa ilgi oldukça fazla. Halk Eğitimi Merkezlerinde Usta Öğretici olarak görev yapmak isteyenlerin katıldığı 30 saat süreli kurs, Muradiye Merkez binamızda yapılmaktadır. Kurum Müdürümüz Mehmet Köse yaptığı açıklamada; “ Usta öğretici olarak Halk Eğitimlerde görev almak isteyen vatandaşlarımız bu kursa mutlaka katılması gerekiyor. Kurs faaliyetlerinin, kursmerkezlerinin ve kursiyerlerle ilgili iş ve işlemlerin anlatıldığı kursta, faaliyetlerin sağlıklı yürütülmesi için çok önemli bilgiler verilmekte.”olduğunu belirtti. Hafta içi akşam saatlerinde yapılan kursu bitirenlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir.

Nis

Bağlama Eğitimi Kurs Programımızdan. Muradiye Merkez Binamızda sürdürülen kurs programı hafta içi akşam, hafta sonu gündüz saatlerinde yapılmaktadır. 7 Yaşını tanamlamış herkesin katılabileceği kursla; kursiyerlere, bağlama düzenine uygun Halk Müziği Repertuarı oluşturması hedeflenmektedir.

Mrt

Panayır Mahallesi’ndeki Kurs Merkezimizde günlük el sanatları eğitim faaliyetlerimiz devam ederken, öğle arası Ramazan Ayı Münasebeti ile Kur’an Mukabelesi’nin de yapılması oldukça huzur verici… Kursiyerlerle sohbet eden Kurum Müdürümüz Mehmet Köse, bölgede çok talep gören kurs faaliyetlerinin artırılacağının müjdesini verdi.

Mrt

  Kurum Müdürümüz Mehmet Köse Okul Müdürü Mahmut Bekiroğlu’ ile ziyaret ederek öğretmen ve kursiyerlerimizle görüştü. Bu kurs faaliyeti ile yapılan çalışmalar neticesinde ortaya çıkan ürünlerin ayrı bir değeri ayrı bir önemi var. Çocukları özel eğitim alan annelerimizin, aynı okulda Osmangazi Halk Eğitimi Merkezimiz üzerinden açılan mesleki kurslara katılarak, bir meslek öğrenmenin ve ortaya bir ürün çıkarmanın mutluluğuna paydaş olmak…

Mrt

Eğiticinin Eğitimi Kurs Programı, işletmelerin eğitim departmanlarında çalışan ya da çalışmak isteyen en az ortaöğretim mezunu kişiler ile, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı eğitimini alan ve tecrübesine güvenerek kariyerini eğitici olarak sürdürmek isteyen kişiler için hazırlanmıştır. 45 Saat Süreli Kurs programı Muradiye Merkez binamızda hafta içi gündüz saatlerinde devam etmektedir.

Mrt

Kahraman Şehitlerimizi Rahmetle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını Minnetle Anıyoruz. "Vatan sevgisi imandandır." Vatanımızda milli birlik ve bütünlüğümüzün, bağımsızlık ve istiklalimizin ilelebet daim olması için nesillerimizi; Allah'a olan imanını, Vatanımıza, milletimize, bayrağımıza ve milli -manevi değerlerimize olan bağlılığını her geçen gün kuvvetlendirerek yetiştirmeliyiz.

Mrt

  32 Saat Süreli Kursumuzda; Ölüm öncesi ve sonrası işlemler, Cenazenin idari ve hukuki işlemleri üzerine bilgiler verilmekte...

Mrt

  Bursa Osmangazi Belediyesi Maksem Kültğr Merkezi'nde açtığımız kurslarda inceleme yapan Kurum Müdürümüz Mehmet Köse ve Md Yrd Sevgi Acar, Belediye Bşk Sn MUSTAFA DÜNDAR ve İlöe Milli Eğt Md Sn Gürhan Çokgezer'in selamlarını ileterek kursiyerlerin çalışmalarını yerinde inceledi ve onlarla sohbet ederek taleplerini aldı. Ziyarette ; Kültür Merkezi Sorumlusu Psikolog Güler Güleç ve Mahalle Muhtarı Mehmet Gülaç'da bulundu. Kursiyerlerin organizasyonu ile yapılan Lokma Hayrı Etkinliğine katılan heyet sunulan ikramı kabul etti. Kursta görevli usta öğreticilerin ve mahalle sakinlerinin kurs faaliyetlerine ilişkin görüş ve önerilerini de alan Kurum Müdürümüz Mehmet Köse, Lokma Hayrı Etkinliğinin duasını da bizzat kendisi yaptı.

Mrt

Spastik Tedavisi gören kursiyer öğrencilerimizin, 14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile kendilerini tedavi eden sağlık çalışanlarımıza yönelik, Usta Öğretici Fatma Solak'ın gözetiminde yapmış oldukları temsili resim çalışmalarının Nilüfer CarrefourSA'daki sergi açılışına katılan Kurum Müdürümüz Mehmet Köse ve Md Yrd Sevgi Acar, resimleri tek yek inceleyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Mrt

Osmangazi Belediyesi Bşk Sn MUSTAFA DÜNDAR'ın ve Osmangazi ilçe milli Eğitim Müdürlüğü Sn Gürhan Çokgezer'in selamlarını ileten Kurum Müdürümüz Mehmet Köse kursiyerlerle sohbet etti, onların taleplerimi aldı. Kurs ziyaretine Müdür Yardımcılarımız Sevgi Acar, Ali Albayrak'la birlikte Mahalle Muhtarı Hüseyin Gümüşsoy'da eşlik etti.

Mrt

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi yarım kalmış öğrenim hayatlarını tamamlamak için çaba gösteren vatandaşlar için, hizmeti ayağına götürmeye devam ediyor. Daha önce Doğancı ve Çağlayan Köy'lerine giderek onlarca vatandaşı Açıköğretim Ortaokulu ve Açıköğretim Lisesi'ne kaydını gerçekleştiren Merkez, şimdi de ilçe merkezindeki Mehmet Akif Mahallesi'nde bulunan vatandaşlardan, yarım kalmış öğrenimlerini tamamlamak isteyenler için OSMEK'le işbirliği yaptı. OSMEK Kurs Merkezi Müdürü Pdikolog Güler Güleç hanımın yoğun çabaları ile mahallede yapılan tarama sonucunda 20'ye yakın vatandaşımızın Açıköğretim Ortaokulu ve Lisesi'ne kaydı yapıldı. Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi'nin Osmangazi Belediyesi ile birlikte yürüttüğü pek çok faaliyetleri arasına, Sn Cumhurbaşkanımızın Eşi Sn Emine Erdoğan Hanımefendi'nin öncülüğünde Eylül 2021'de başlatılan "Nerede Kalmıştık" projesi faaliyeti de hayata geçirilmiş oldu. Özellikle kadın vatandaşlarımızın "Yarım Kalmış Öğrenim Hayatlarının Tamamlanması, Kadın istihdam oranının artırılması, İnsan kaynağımızın daha zengin hale getirilmesi" gibi pek çok toplumsal zenginliği artıracak içeriği taşıyan proje ile ülkemizde sürdürülebilir kalkınma da kadınlarımızın amaçlanmaktadır. Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Köse vatandaşlara Osmangazi Belediye Başkanı Sn Mustafa Dündar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn Gürhan Çokgezer'in selamlarını ilettikten sonra; Mehmet Akif Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın eğitimlerini tamamlama taleplerini yerine getirmek bizler için önemli bir görevdir. Gerek ilçemizde ve gerekse ilimiz genelinde yarım kalmış öğrenimlerini tamamlamak isteyen vatandaşlarımızın her zaman yanındayız ve destekçisiyiz. Daha önce Doğancı ve Öağlayan Köyletinde bu kapsamda 50'ye yakın vatandaşımızın kayıtlarını bizzat o köylere giderek gerçekleştirdik. Bu tür çalışmalarımızı diğer Köylerimizde ve Mahallerimize de yapmanın gayreti içerisindeyiz. Bizler, vatandaşlarımıza doğru bilgilendirmelerde bulunduğumuz müddetçe başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum." açıklamasında bulundu. Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi önümüzdeki kayıt dönemlerinde de, mahalle ve köylerde taramalar yaparak, vatandaşlardan yarım kalmış öğrenim hayatlarını tamamlamaları için yürütülen "Nerede Kalmıştık Projesi"ne desteğini sürdürme planlaması yapmaktadır.

Mrt

  İstiklâl Marşı'mızın kabülünün 102. yılı dolayısı ile Osmangazi Halk Eğitimi Merkezimizce bir tören düzenlendi. Kursiyerkerimizin yoğun katılımla ilgi gösterdiği törende bir konuşma yapan Kurum Müdürümüz Mehmet Köse; "HerMilletin bir bağımsızlık marşı vardır. Tarih boyunca hür yaşamış aziz milletimizin ilelebet bağımsızlık sembolü olan, İstiklâl Marşı'mızın kabulünün 102. yılı milletimize kutlu olsun. "Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın" diyen Milli Şaşrimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle anıyoruz. İstiklal Madalyası ile ödüllendirilen Milli Şairimiz Mehmet Akif, İstiklal Marşı'nı Safahat eserine koymayışının nedenini sorulduğunda; "Çünkü ben onu milletimin kalbine gömdüm." diyerek tarihe not düşmüştür. Akif, daha sonra kendisine yöneltilen bir soru üzerine İstiklal Marşı için; "Binbir fecayi karşısında bunalan ruhların ıstıraplar içinde halas dakikalarını beklediği bir zamanda yazılan o marş, o günlerin kıymetli bir hatırasıdır. O şiir bir daha yazılmaz. Onu kimse yazamaz. Onu ben de yazamam. Onu yazmak için o günleri yaşamak lazım. O şiir artık benim değildir. O, milletin malıdır. Benim millete karşı en kıymetli hediyem budur. Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın." diye cevap vermiştir. Vatan, bayrak ve mukaddesatımız uğruna milli birliğimizin ve bütünlüğümüzün öneminin on kıtada kırk bir mısra ile en veciz sözlerle İstiklaâl Marşı'mızda ifade eden Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle anıyoruz. Ruhu Şâd Mekanı Cennet Olsun." açıklamasında bulundu. Programda Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşını yazması ve TBMM'de kabulünün süreci görsel olarak sunuldu.

Mrt

Muradiye Merjez binamızda; hafta içi gündüz saatlerinde, hafta içi akşam saatlerinde, hafta sonu gündüz saatlerinde devam eden kurslarımıza, En az ilkokul/ilköğretim okulu mezunu olan, 13 yaşını tamamlamış her bir vatandaşımız katılabilmektedir. Ayrıca Osmangazi Belediyesi'ne bağlı Soğanlı Kültür Merkezi ve Demirtaş Kültür Merkezlerinde de aynı kurslarımız devam etmektedir. 163 Saat süreli kursta Uzman öğretmenlerimiz tarafından kursiyerler; Temel Bilişim Bğitiminin yanı sıra Ekzel, Word ve Powerpoint programları ve İnternet Kullanımı da öğretilmektedir. Kurs programını başarı ile tamamlayanlara, kurs bitirme belgesi, not döküm çizelgesi ve talep edenlere Europass Sertifika Eki de verilmektedir.