T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Nis

  Halk Eğitimi Merkezimizin İlçemiz Ali Osman Sönmez And İmam Hatip Lisesi'nde açmış olduğu 160 saat süreli 3 Bant Bilardo Kursuna devam eden kursiyerlerimiz; katıldıkları 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı Okullararası Polo Bilardo Yıldız Erkler Bursa İl Birinciliği müsabakalarında, Bursa 1. si olan kurs öğrencilerimizden Eymen ŞENGÜL'ü, Aynı müsabakalarda Genç Erkekler Kategorisinde Bursa 3.sü olan kurs öğrencilerimizden Eren YEŞİLYURT'u ve emeği geçenleri tebrik ediyoruz.

Nis

  Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi ile Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü Tarım Teknolojileri alanındaki Mantar Yetiştiriciliği kursuna katılan 48 vatandaşımız eğitimlerini başarı İle bitirerek belgelerini aldı. Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü salonunda düzenlenen törene il Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, İl Müdür Yardımcıları, Sırumlu Şube Müdürü Esra Uzun, Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Köse ve Kursiyerler katıldı. Törende bir konuşma yapan İl Tarım Müdürü Hamit Aygül, tarımın yaşamsal hayatta önemini vurguladı. Son dönemde mantar alanında Avrupa'da, Dünya'da ve ülkemizde yapılan tarımsal üretimden bilgiler vererek, mantar üretiminde belge alan kursiyerlerle birlikte daha etkin olunacağını belirtti. Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Köse, öğretim programlarımızda tarımsal kurs programlarının önemli bir akan teşkil ettiğini, son iki ayda mantar yetiştiriciliğinde 48 vatandaşımızın eğitim alarak belgelendirildiğini belirtirken, eğitim faaliyetlerinde uyumlu bir şekilde birlikte çalıştıkları İçin İl Müdürü Hamit Aygül'e teşekkür etti. Kurs faaliyetine katılan kursiyerler belgelerini protokolün elinden aldılar. 18 Yaşını bitiren sağlıklı herkesin katıldığı 88 saat süreli kursta mantar çeşitliliği, mantar yetiştiriciliği, iş sağlığı güvenliği, mantar üretimi ve üretim ortamları hakkında bilgiler verilmekte.

Nis

Okul ziyaretlerimiz kapsamında Kurum Müdürümüz Mehmet Köse; İlçemize değer katan Şeyh Edebali Kız AİHL Md Latife Şeker'i, Nursel Çağlar AL Md Hayrullah Duman'ı, Zübeyde Hanım MTAL Md Gündüz Korucu'yu, Necati Bey MTAL Md Türkan Caner'i makamlarında ziyaret ederek, Halk Eğitimi Merkezi'mizle birlikte yapılabilecek kurs kurs faaliyetleri üzerine yararlı görüşmelerde bulundu.

Nis

"Hayatta hep mutlu ol çocuk, Yüzündeki tebessüm ısıtsın içimizi, Gözlerindeki umut yüreğinde açsın, Sana kemlik değmesin, Yeter ki sen hep gül çocuk..." Sırameşeler Çocuk Evlerinde minik kursiyerlerimizin 102. yıl anısına hazırladıkları 23 Nisan Kutlama Programından. Aile Politikalar İl Md Yrd Hayri Aydınlı, Kurum Müdürümüz Mehmet Köse, Md Yrd Sevgi Acar'ın da katıldığı programda öğrencilerimizin duygularıyla bütünleşmiş performansı görülmeye değerdi.

Nis

Okul ziyaretleri kapsamında Kurum Müdürümüz Mehmet Köse; Osmangazi İlçemize değer katan Emine Hasan Özatav Ortaokulu Md Ümit Savaş'ı, Dr. Necla Yazıcıoğlu İlkokulu Md Muhammed Vahdi Aydın'ı ve Abdülhalim Altınok Uludağ İO ve OO Md Erdal Yazçayır'ı makamında ziyaret ederek, Halk Eğitimi Merkezimiz işbirliğiyle yapılabilecek kurs faaliyetleri üzerine görüşmelerde bulundu.

Nis

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi olarak; Faydalı Model, Tescil, Patent, Sınaî Mülkîyet veri girişi çalışmalarımız kapsamında "2022 Yılında 1000 Tescil" hedefimize ulaşmada, Türk Patent ve Marka Kurumu - EPATS'a üçüncü 100 eserimizin veri girişi Kurum Müdürümüz Mehmet Köse'nin de katılımıyla yapıldı.

Nis

Bursa'mızda hizmetiçi eğitim kapsamında başlayan "Yönetici Gelişim Eğitimi (YÖGEP) Programına" katılan Kurum Müdürümüz Mehmet Köse; Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi'mizin faaliyetleri hakkında, katılımcı okul müdürlerimize bilgi aktarımında bulundu.

Nis

Okul ziyaretleri kapsamında Kurum Müdürümüz Mehmet Köse, İlçemize değer katan Osmangazi Ortaokulu Md İbrahim Halil Torun, Osmangazi İlkokulu Md Yasin Karaman ve Faik Yılmazipek İHO Md Mustafa Bay'ı ziyaret ederek, okullarımızda yapılabilecek faaliyetler üzerine görüşmelerde bulundu.

Nis

 Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi olarak faaliyetlerimizi, tüm vatandaşlarımıza duyurmak, yapılan ve yapılacak faaliyetlerden haberdar olmalarını sağlamak, görüş ve önerilerini almak, tanınır, görünür, bilinir olmak adına sosyal medya hesaplarımızla vatandaşımıza hizmet sunmaktayız.

Sosyal Medya Hesaplarımız;

WEB ADRESİ:

http://osmangazihem.meb.k12.tr

TWİTTER

  @Halk Osmangazi

 

FACEBOOK:

   osmangazi.halkegitimimerkezi

 

İNSTAGRAM:

osmangazihem

olarak  aktif yayındadır.

Nis

Kursiyerlerimiz program esnasında alanları İle ilgili sunum yapma becerilerini göstermektedirler... 45 Saat süreli kurs programına katılan kursiyerlerimiz, program içerisinde bir eğitici olarak sergileyecekleri performansı kurs esnasında uygulamalı olarak göstermekteler...

Nis

Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi kapsamında Kurum Müdürümüz Mehmet Köse, Osmangazi İlçemizde belirlenen 28 okul müdürümüzle bir araya gelerek, okullarımızda açılacak kurs faaliyetlerinin planlaması üzerine bir toplantı gerçekleştirdi.

Nis

Osnangazi Halk Eğitimi Merkezi olarak, Millî Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu iş birliğinde yürütülmekte olan "İstihdam İçin Meskeki Eğitim Programı (İMEP) kapsamında, Berberler Odası Bşk Sn Mustafa Ocak ve yardımcısı, Proje Asistanı Gülbin Okur Hanım Kurumumuzu ziyaret ederek Müdürümüz Mehmet Köse' ile, Bursa'mızda ilk etapta Tekstil ve Berberlik/Kuaförlük" alanında açılacak kurs faaliyetleri üzerine planlamada bulundu.

Nis

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi olarak hedeflerimize ulaşmak İçin; Faydalı Model, Tescil, Patent, Sınaî Mülkîyet veri girişi çalışmalarımız kapsamında Türk Patent ve Marka Kurumu - EPATS'a ikinci 100 eserimizin de veri girişi yapıldı.

Nis

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi olarak Kurum Müdürümüz Mehmet Köse, faaliyetlerimizi tanıtmak, işbirliği yapılabilecek konuları istişare etmek için sürdürmekte olduğu okul ziyaretleri kapsamında; İlçemizdeki Hamidiye MTAL Md Sn Ali Cihan'a, Şht J.Er Selim Koçdemir AİHL Md Sn Abdurrahman Kaya'ya ve Mustafa Münevver Olağaner İO Md Sn Adem Koçdemir'e okullarında ziyarette bulundu.

Nis

Osmangazi İlçemizdeki Muhtarlarımıza yönelik olarak, Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi'nin düzenlediği - Küresel İklim Değişikliği İle Mücadele ve - Geri Dönüşüm Sıfır Atık Eğitimi programına 77 muhtarımız katıldı. 136 Mahallesi bulunan Osmangazi ilçemizdeki Mahalle Muhtarı için düzenlenen Eğitim Programında; -Muhtarlarımızın bu konuda bilinçlendirilmesi, -Bulundukları ortamlarda bu konuya eğilmeleri amaçlanmaktadır. Bu içerik ve kategoride Halk Eğitim Merkezimizce verilen eğitim ülkemizde ilk olma özelliğini taşımakta. Eğitim sonunda düzenlenen belge törenine İlçe Kaymakamımız Sn Ali Partal, İl Milli Eğitim Md Yrd Sn Arzu Ayyıldız, İlçe Halk Eğitim Md Mehmet Köse, Muhtarlar Dernek Bşk Burhan Mandacı ve mahalle muhtarlarımız katıldı.