T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Ara

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinatörlüğünde, İŞKUR ve Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen "Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi" kapsamında engelli vatandaşlarımıza verilen "Seracılık" kursunun sertifika dağıtım töreni yapıldı. Tarım Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen törene Bursa İl Tarım ve Orman İl Müdürü Hamit AYGÜL, Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet KÖSE ve engelli kursiyerler katıldı. "Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi" kapsamında Bursa İŞKUR İl Müdürlüğü ve Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle 37 vatandaşımıza "Seracılık" eğitimi verilmiş ve kursiyerlerimiz sertifa almaya hak kazanmıştır.

Kas

THK Bursa Şubesi'nde Model Uçak Yapımı Başlangıç Düzey Kursu sonu kursiyerlere sertifikaları törenle verildi. 30 Kasım 2019 da yapılan törene THK Bursa Şubesi Yönetimi ve Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Sn Mehmet KÖSE katıldı. Çalışmaları ve kursiyerleri hakkında bilgi veren kurs öğretmeni Koray Köktürk, 32 saatlik bir kurs dönemi sonunda kursiyerlerin dikkatli, özenli bir çalışma sergileyerek sertifikalarını almayı hak ettiklerini belirtirken kursiyerlerin ortak düşüncelerinin ise gelecekte her birinin pilot olmayı hayal ettiklerini belirtti. Tören toplu resim çektirmeye tamamlandı. 

Kas

Milli Eğitim Camiamızın değişik kademelerinde öğretmenlik, yöneticilik görevlerinde bulunarak Aziz Milletimize 30 yılın üzerinde hizmette bulunan ve 01 Temmuz 2019 tarihi itibari ile aktif eğitim yöneticiliği görevinden ayrılan Müdür Yardımcımız Hazım ZEYBEL'e, bu gün Bakanlığımızın Hizmet Şeref Belgesini takdim etdik. Kendisine sevdikleri ile birlikte geçireceği mutlu, huzurlu, esenlik ve sağlık dolu bir emeklilik hayatı diliyoruz.

Kas

Osmangazi Belediyesi & Halk Eğitimi Merkezi ve Bursa Unlu Mamuller Derneği (BURMED) arasında meslek edindirmeye yönelik protokol imzalandı.

Protokol, Osmangazi Belediye Başkanı Sn Mustafa DÜNDAR, Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet KÖSE ve BURMED Dernek Başkanı Hasan Acar tarafından imzalandı.

Protokole kapsamında özellikle Pasta Yapımı ve Sunumu, Tatlı Yapımı ve Sunumu, Pastane Elemanı alanlarında istihdam garantili kurs faaliyetleri düzenlenmesi amaçlanmaktadır.

Kas

Öğretmenler Günü, öğretmen mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günü olmaktan öte; tarihe tanıklık eden, medeniyetlere kuşakları bağlayan, toplumları ufuklar ötesine taşıyan saygın kişilerin günüdür. Her yıl 24 Kasım'ın ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor olması öğretmen camiası açısından çok önemli. Toplumumuzdaki birlik ve beraberliğimizi, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, devletimizin ilelet payidarlığına en önemli katkıyı yapacak olanın öğretmenlerimizin olduğu bir gerçektir. Bu vesileyle; eğitim kurumlarımızın ilim, irfan ve hikmet yuvası olması dileğiyle milletimize fedakerane  hizmet eden değerli öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü

Mehmet KÖSE 

Kas

Bursa Büyükşehir Belediyesi

İşkur

Bursa Kent Konseyi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası katkilarıyla 

Bursa İnsan Kaynakları ve İstahdam Buluşmaları kapsamında Merinos Kültür Merkezi nde seminerler düzenlenmistir..

Dış Ticaret ve Lojistik Kursunu tamamlayan Kursiyerlerimiz, Kurs Sonu seminer faaliyeti için Merinos Kongre Kültür Merkezinde yapılan toplantıya katılarak, edindikleri bilgilerin pratikte nasıl kullanacaklarını ilişkin faydalı bilgiler edindiler.

Tem

ILÇE MÜFTÜMÜZ DEN KURUMUMUZA ZİYARET Osmangazi İlçe Müftümüz Sn. Lütfü İmamoğlu, Kurumumuzu ziyaret ederek devam eden kurslar hakkında bilgi almış ve önümüzdeki öğretim yılı için istişarelerde bulunulmuştur. Kurumumuz adına teşekkür ediyorum.