T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi

Duyurular

Ara

Kas

Kas

Değerli arkadaşlar kurslarla ilgili muhtemel sorularınıza cevap olması adına paylaşıyoruz. 

 

Salgın sebebiyle yaygın eğitimde de uzaktan eğitime geçileceği Bakanlığımız resmi sitesinde de ifade edilmiştir. Detaylı açıklamanın gelmesini bekliyoruz.

Sizleri bilgilendireceğiz.

Kas

Nota solfej içerikli  uzun sap Bağlama Eğitimi Kursumuz yakında başlıyor.

Muradiye Merkez binamızda başlayacak olan 300 Saatlik kursumuz,  hafta içi 17.00 - 19.30  arasında tercihen hafta sonu 13.00 - 16.00 arası olup ilgisi olan vatandaşlarımızı bekliyoruz.

Ekm

 

Kursiyerler İçin HES Kodu Girilmesi. 

Kursiyer kayıt ekranında kursiyer kaydı sırasında HES kodu zorunluluğu getirilmiştir.Kursiyerler için kurs bitim tarihine kadar sağlık risk durumuna erişeçek HES kodunu giriniz. Sağlık risk durumları Eğitmen,Müdür Yardımcısı ve Müdür tarafından sorgulanabilecektir.

Ekm

Halk Eğitim Merkezimiz üzerinden kurs açmak isteyen okul/kurumlarımız, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün gönderdiği 27.10.2020 tarih ve 135.01.01-E.15605056 sayılı yazıya göre ekteki format içeriğine göre talep etmeleri arz/rica olunur. 

Ekm

Ekm

Ekm

 

Açık Lise ve Açık Ortaokul Öğrencilerimizin kitapları 12 Ekim 2020 tarihinden itibaren İstiklal Şubemizden dağıtılmaya başlanacaktır.

Bilginize...

Ekm

Salgın döneminde alınan önlemlerle  8 Haziran'dan bu yana kurslarımız açıktır. Yeni kurslarımız da 1 Ekim`den itibaren talepler doğrultusunda açılmaya devam edecektir. 

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Vatandaşlarımızı kurslarımıza bekliyoruz. 

Eyl

Eyl

 

Ders Kitapları Açıköğretim İş ve İşlemlerinin yürütüldüğü Hürriyet- İstiklãl Şubemizde verilmektedir.

İlgili Vatandaşlarımıza Duyurulur... 

Eyl

İlgililere Önemli Duyuru.

 15 Eylül 2020 Salı Günü Başlıyor. Okul Taşıtlarında rehber perspnel olarak çalışmak isteyen adayların katılacağı kurs, 30 saat olup hafta içi 09.30 - 14.30  saatleri arasında 4 gün sürecektir. 

Eyl

Eyl

Sayın müdürlerim, Usta öğreticiler evraklarını teslim ederken oluşan sıra ve kalabalığı önlemek amacıyla beyan esasına göre işlem yapabileceksiniz. Evrak kontrol işlemlerini kurs görevlendirmeleri yapılırken gerçekleştirmeniz pandemi dolayısıyla daha doğru olacaktır. Salgın süreci ile ilgili alınmış bu kararlara dair butonlar sisteme eklenmiştir.

 

Hayat Boyu Öğrenme GM Daire Başkanı 

Mete KIZILKAYA